Єдині в Україні: як львівські прикордонники працюють із новими тепловізійними комплексами

logo


Усі фото: Galnet

За проєктом «Удосконалення системи спостереження на українсько-польському кордоні (Південний сектор)», Львівський прикордонний загін закупив 5 мобільних тепловізійних комплексів спеціального призначення на базі автомобіля підвищеної прохідності TORSUS PRAETORIAN. 

Комплекси дають змогу охоронцям кордону їздити бездоріжжям, лісисто-болотистою місцевістю та долати водні перешкоди. На ньому можна їхати у темний час доби з вимкненими фарами та внутрішнім освітленням. Авто може працювати в автономному режимі не менше ніж 72 години, вести спостереження за місцевістю та окремими об’єктами за допомогою відео- та тепловізійних камер з фіксацією подій, підтримувати зв’язок з підрозділами охорони державного кордону і прикордонними нарядами. Передавати інформацію цифровими каналами за допомогою станції супутникового зв’язку, спрямовувати наряди на затримання виявлених правопорушників та координувати їхні дії.

І головне: використання апаратури комплексу допомагає виявляти осіб на відстані у понад 4 кілометри, а транспортний засіб – за 12 кілометрів від місця несення служби. Ідентифікувати виявлених осіб можна на відстані понад 500 метрів, легкову автівку – за 1500 метрів. Важить така машина 13 тонн.

За допомогою камери денної кратності і тепловізійної камери, які працюють спарено, виявляємо засвіт, зближуємо і визначаємо, прямує людина чи тварина. Потім подаємо команду групі авіарозвідки. Вони підіймають квадрокоптер і більш детально оцінюють ситуацію, – розповідає у коментарі Galnet старший прикордонного наряду старший прапорщик Богдан Сало. 

Працюють у наряді з комплексом водій, оператор та авіарозвідка. Перед тим як обслуговувати нову техніку, прикордонники пройшли тижневі курси. Там вивчали транспортно-технічні характеристики машини, водії окремо складали іспити з водіння, а оператори – уміння користуватися комп’ютерною технікою. 

У нас усі люди взаємозамінні. Якщо є випадки, що треба затримати порушника, будь-хто з наряду вміє користуватися технікою, – додає Богдан Сало.

Якщо кордон хочуть незаконно перетнути кілька людей, військові викликають групу реагування. Вона прибуває на місце максимум за 30 хвилин. А поки її немає, біля авто залишаються двоє людей, а двоє проводять затримання.

Наряд забезпечують добовим пайком. У ньому сніданок, обід і вечеря: каші, чай, кава, цукор, мед і печиво. Усередині автомобіля є 2 спальних місця. Вночі службовці відпочивають позмінно. 

На території, де немає поста технічного спостереження, визначають порушників наряди з кінологами. Вони переважно патрулюють лісисту місцевість і повітряний простір. 

Молодший інспектор прикордонної служби, інструктор кінологічного відділення сержант Назарій Василенко працює з 2-річним Лордом. Це бельгійська вівчарка малінуа. Назарій почав тренувати Лорда, коли собаці було 7 місяців. 

Собака закріплений за інструктором кінологічного відділення. Коли у мене вихідні, відпустка чи лікарняний – собаку не залучають ні з ким іншим. Він звик до мене і виконує лише мої команди. Навіть якщо прийде інший інструктор-кінолог і скаже «сидіти», Лорд не виконуватиме цього, – пояснює Назарій Василенко.

Якщо прикордонник бачить сліди, але не бачить, куди саме вони ведуть, собака визначає порушника за залишеним запахом. Коли патруль виявляє порушника, собака не кусає його одразу. 

Він повинен сісти, бо, можливо, людина злякалася і хоче сама здатися: не проявляє ознак агресії. Якщо порушник нападає на мене, то собака спрацьовує без команди і кидається на порушника. Чим більше порушник виривається, тим активніше собака стискає щелепу і тримає його.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.