Екіпаж отримуватиме втричі більшу зарплату. На Львівщині запускають пілотний проєкт аеромедичної евакуації

logo


ЛЮДИ

Щоб доставити тяжкохворого пацієнта до лікарні вилітатиме гелікоптер зі спеціальним медичним складом


Усі фото: Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф

Міністерство охорони здоров’я разом із Львівським обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф запускають на Львівщині пілотний проєкт аеромедичної евакуації тяжкохворих пацієнтів. Як відбуватиметься процес – у коментарі для Galnet пояснив керівник Центру Андрій Васько. 

–  Замість карети швидкої допомоги, наприклад, на місце ДТП, локації, де перебуває пацієнт з інсультом, інфарктом чи якоюсь політравмою буде вилітати гелікоптер з медичним екіпажем, – каже він. 

І додає:

– Ми матимемо доступ до значно більшої території і з можемо забрати пацієнта, наприклад, з гірської території біля Славська чи Турківщини та впродовж години доставити пацієнта в операційну у Львові. Це велика річ, яку на сьогодні ми не можемо виконати нашими бригадами, адже транспортація хворого з Турківщини, особливо якщо є бездоріжжя чи ожеледиця, становить близько 3-3,5 години, а це – критичні години для життя пацієнта, так звані «золоті години».

Поки гелікоптер летітиме до пацієнта, на місце до хворого приїжджає найближча бригада екстреної медичної допомоги, яка реанімує його чи підтримує життєдіяльність до прибуття аеротранспорту. За словами керівника Центру, це комплексна система: виліт гелікоптера координуватиметься через диспетчера, який даватиме команду відповідним службам аеропорту, а ті даватимуть дозвіл на виліт.

Майданик, де буде гелікоптер, найімовірніше облаштують на базі Львівського аеропорту. Тимчасову посадку з пацієнтом він здійснюватиме біля багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. За словами Андрія Васька, маршрут ще будуть опрацьовувати. 

Попередньо у Львові спочатку буде 1 гелікоптер. Наразі цього достатньо, щоб відпрацювати всі механізми, виявити проблемні моменти – запевняє керівник Центру. 

Гелікоптер з пілотом має надати одна зі служб екстреного реагування або силових структур. Це питання мають вирішити найближчим часом. Заробітну плату пілотам виплачуватиме те міністерство, до якого належатиме повітряне судно. Вони також забезпечуватимуть заправку, сервіс та обслуговування гелікоптера.

До медичного складу гелікоптера входитимуть працівники Центру екстреної медичної допомоги.

– Це будуть визначені особи, які працюватимуть у відповідному сформованому структурному підрозділі. Їхнім пунктом базування буде місце постійної дислокації гелікоптера. Наші медики пройдуть додаткове навчання. Зараз вони можуть надавати відповідний вид допомоги, однак для того, щоб унеможливити дефектуру з медичного погляду ми повторно проведемо навчання, попередньо – за кошти Міністерства охорони здоров’я України. Наш Центр зі свого боку забезпечуватиме бригаду всіма необхідними розхідними матеріалами та медикаментами. Медобладнання це ще дискусійне питання, – додає Андрій Васько.

Заробітна плата медичного складу складатиметься з офіційної зарплати, яку оплачуватиме Центр та з доплат, передбачених Міністерством для осіб, які займаються аеромедичною евакуацією. Вона становитиме не менше, як трикратний оклад від окладу лікаря в Центрі. Це близько 40 тисяч гривень.

Наразі у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф готують всі нормативно-правові документи, а також розпочинають збір персоналу для проведення навчання. До слова, такий проєкт також запускають у Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.