«Екотеатр», 80 спікерів та дискусії про культуру: Львів удруге приймає Конгрес Культури

logo


МІСТО

Подія триватиме з 14 по 16 жовтня, але долучитися до неї можна лише онлайн

Усі фото: Galnet

У Львові з 14 по 16 жовтня відбуватиметься Конгрес Культури «Сцена Майбутнього». На Конгресі виступить 80 спікерів, а завітає 200 відвідувачів. Усі інші зможуть долучитися до події онлайн.

Конгрес Культури проводять у форматі бієнале. Уперше це зробили у 2018 році.

Над назвою другого Конгресу думали близько пів року.

Сцена Майбутнього» – це простір, аби подивитися, як ми будемо жити далі та які рішення можемо ухвалити для себе. На II Конгресі Культури ми поговоримо про те, як можна моделювати майбутнє і як на нього впливати. А також про виклики, загрози і катастрофи. Ще поспілкуємось про культурні інституції та їхнє життя, як їм допомогти і як вберегти, – пояснила під час пресконференції програмна директорка Конгресу Культури Ліда Савченко-Дуда.

Цьогорічна подія відбуватиметься на Великій та Малій сцені Театру Лесі, а також у Радіогаражі.«Сцена Майбутнього» складається із дискусійної складової та мистецької.

На Конгресі буде понад 80 спікерів і три кураторські блоки: «Катастрофи» 14 жовтня,  «Спів-Життя» 15 жовтня та «Театрократія» 16 жовтня. Цього року на Конгрес Культури приїде відомий бельгійський аналітик та соціолог культури Гілен Паскаль. Також маємо цікаві формати, яких не було на попередньому Конгресі: публічне інтерв’ю та публічні дебати, будемо представляти дві точки зору на одне питання, – розповіла керівниця проєкту Конгрес Культури Юлія Хомчин.

 Ми не випадково вирішили відкривати конгрес блоком «Катастрофи». Ця тема весь час повертається у культурно-мистецький простір з приводу нашого минулого, теперішнього і майбутнього. Власне на цій осі будуть побудовані розмови цього дня, – зауважила кураторка блоку «Катастрофи» Зоряна Рибчинська.

Під час «Спів-Життя» відбудуться дискусії, зокрема з актором та режисером Ахтемом Сеітаблаєвим. Останній день конгресу із блоком «Театрократія» складатиметься із лекцій на тему культури та однієї розмови «Під завісу».

 На Малій сцені ми більше залучимо до обговорення, дискусій і рефлексій на дуже практичні теми: про ефективність стратегічних документів, підходи до фінансування культури, екологічні ініціативи у мистецтві, освіту культурних менеджерів. Також буде подія від одного з представників Міністерства – презентація ідеї створення центрів надання культурних послуг, – пояснює кураторка Малої сцени Конгресу Культури Марія Кравченко.

На сцені Радіогаража виступатимуть творці культури: запросили всіх, хто бажав би створити свою подію. Вони розповідатимуть про свої ініціативи, досягнення та виклики, каже Марія Кравченко.

За мистецьку частину відповідали Влодко Кауфман та Олексій Хорошко. Вони створили артпростір у Театрі Лесі, а також «Екотеатр» у дворику львівської ратуші.

З Олексієм Хорошком ми міняємо полюсність. Театр зміниться до невпізнаваності:ми поміняли місцями глядацький зал і сцену, – розповідає Влодко Кауфман.

І пояснює про проєкт «Екотеатр»:

Цей об’єкт – це спосіб нагадати, що треба думати, куди ми йдемо і чи наше майбутнє не перетвориться на підробку. Це може стати справжньою катастрофою. Центральною частиною «Екотеатру» є дерево – це реальність, на яку ми не звертаємо увагу, тому що вона настільки близько до нас. Далі піддони з дерева, якими завалений весь світ, це друга реальність. І третя частина – це книжки, які зроблені теж з дерева. На превеликий жаль, ми не зауважуємо катастрофи вмирання книжки як носія інформації, філософії і концептів. А все це переходить у вимір гаджетів.

Ознайомитися із програмою Конгресу Культури «Сцена Майбутнього» можна ТУТ. 

На Конгрес Культури реєстрація завершилась 8 жовтня. Проте всі події транслюватимуть онлайн:

Велика сцена за цим посиланням або тут.

Мала сцена за посиланням або тут.

Англійською мовою можна побачити тут.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.