Експерти назвали імовірні причини масових ДТП на Львівщині

logo


Черговий антирекорд: за останні три доби на дорогах Львівської області вже сталося 143 аварії. З них 98 припали на понеділок, 7 серпня. Троє людей загинуло, 37 скалічено. Журналісти разом з фахівцями вирішили проаналізувати причини масової аварійності зі смертельними наслідками на дорогах області.

Пан Ярослав, який мешкає біля крутого повороту на трасі Київ-Чоп, каже: щойно впаде дощ ‒ починається під вікнами масова троща. На знак обмеження швидкості до 40 км ніхто не реагує.

«Я не є шофер, але на 40 км можна встигнути зреагувати. І майже все їх виносить. Справа машини їдуть, вони не винуваті», ‒ каже мешканець села Нагірне Ярослав.

У понеділок, 7 липня, біля того ж села Нагірне водій легковика загинув, понад 20 пасажирів, які повертались автобусом з вікенду у Європі, потрапили до лікарні. Недалеко від цієї ДТП мікроавтобус із заробітчанами три рази перевернувся після зіткнення із «Ладою». Один з учасників ДТП перед цим добряче приклався до чарчини.

«В мене цукровий діабет. Я вийшов на зустрічну», ‒ каже водій Жигулів.

«Він різко вискочив на зустрічну, і я від нього втікав. От видно сліди. Він п’яний і сильно п’яний», ‒ пояснив другий учасник ДТП, водій буса Мар’ян.

Вздовж львівської ділянки траси Київ-Чоп цього понеділка сталося підряд 6 зіткнень. За добу ж по області копи оформили 98 аварій. З них 12 з потерпілими. В патрульній поліції мало не благають водіїв не випробовувати долю на міць, порушуючи ПДР.

«Якщо брати минулий рік, то на 6 % є ріст ДТП», ‒ констатує інспектор відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП патрульної поліції Львова Іван Стефурак.

Влаштовуємо експеримент. Керівник школи водійської майстерності Тарас Рега проїхався разом з журналістами дорогами області за усіма правилами ‒ з дотриманням знаків, розмітки та швидкісних обмежень.

«Пішохід, який може переходити, він може не сподіватись, що справа хтось їде по узбіччю. Людина порушила правила і ще з такою швидкістю почав усіх обганяти», ‒ коментує ситуацію на дорозі керівник школи водійської майстерності.

На суцільній лінії відразу двоє охочих обігнати автомобіль, який їде за правилами.

«Наша швидкість 70. Його десь приблизно 90. Обганяючи в недозволених місцях, ми провокуємо лобове зіткнення. От позаду ще один автомобіль, який робить аналогічну помилку», ‒ констатує Тарас Рега.

Наш експерт резюмує, що водії звикли порушувати, бо немає відповідного покарання.

«Перша причина ‒ це порушення правил дорожнього руху, порушення швидкісного режиму, порушення режиму маневрування. Це основні причини ДТП, що стаються на трасі», ‒ пояснює у коментарі ZAXID.NET-новинам керівник школи водійської майстерності Тарас Рега.

Також не було б зайвим підтягнути штрафи до європейських норм і впровадити врешті фото- і відеофіксацію дорожнього руху. Бо статистика смертності на дорогах у нас затьмарює вже навіть зведення з АТО.