Ємність для інфільтратів та нова система утилізації біогазу: як відбуватиметься рекультивація Грибовицького сміттєзвалища

logo


За словами Слободянюка, спеціалісти харківської фірми не створювали докорінно новий проект, а займалися коригуванням проекту рекультивації сміттєвого полігону, який для Львова ще у 2013 році розробив «Гірхімпром». Тоді пропозицію львівських фахівців так і не втілили в життя, а після обвалу ТПВ проектні напрацювання потребували  деяких змін.

«Ми доопрацювали наявний проект, який в силу певних причин не реалізували у 2012 році. Наші фахівці пропонують львівській владі виконати технічну рекультивацію, аби припинити надходження чистої талої води в тіло полігону. Також необхідно встановити установку зворотного осмосу, що дозволить збільшити потужність очисних споруд. Це для того, аби очистити озера з інфільтрату», – каже Слободанюк.

Читайте також:Що не так із проектом рекультивації Грибовицького сміттєзвалища: все, що потрібно знати.

На думку спеціаліста, на стабілізацію тіла полігону піде щонайменше 2 роки часу, після чого на території сміттєзвалища можна буде встановлювати рекультиваційне покриття та сіяти траву, садити кущі та дерева.

«Щодо питання інфільтратів, то є думка збирати їх у ємність, а потім, за допомогою системи зворотного осмосу, відділяти чисту воду та забруднювачі. Воду відправлятимуть на повторне використання, а концентрат повертатиметься назад, на полігон», – зазначає Олександр Слободанюк.