Епідситуація на Львівщині погіршується – накриває чергова хвиля коронавірусної хвороби

logo


image

Інформацію про погіршення епідситуації оприлюднив на брифінгу сьогодні, 18 січня, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, зазначивши, що йдеться передусім про штам «Омікрон».

Також головний лікар області навів статистичні викладки: вчора, 17 січня, по області госпіталізували 183 недужих на ковід, а станом на ранок сьогодні, 18 січня, вже 1118 осіб перебувають на стаціонарному лікуванні. 87 пацієнтів – у реанімаційних відділеннях, з них 33 потребують підключення до апаратів ШВЛ.

За словами Ореста Чемериса, збільшується й число хворих на ковід дітей, що засвідчує, зокрема, число стаціонованих до обласного «ОХМАТДИТу».

«Лише за останні три дні 40 дітей доправили на стаціонарне лікування. Загалом в «ОХМАТДИТі» перебувають 68 пацієнтів», – зазначив Орест Мирославович. І вкотре наголосив на необхідності дотримуватися усіх правил та норм карантину, адже під час свят багато хто нехтував ними, що й спричинило швидке поширення коронавірусної хвороби. «Ми усвідомлюємо той факт, що кількість госпіталізованих буде лише збільшуватися», – сказав керівник львівської медицини.

Наразі лікарняна госпітальна база Львівщини залишається без змін – це 24 заклади, які можуть приймати хворих на ковід пацієнтів. 10 медзакладів переведено в режим очікування – у будь-який момент можуть прийняти пацієнтів з Covid-19.

Тим часом три школи у Львові сьогодні перешли на дистанційну форму навчання. Завтра, 19 січня, на дистанційну перейдуть також старші класи ліцею імені Василя Симоненка, про що «Дню» розповіли у Львівській міській  раді, зазначаючи, що підтверджені ПЛР-тести у 136 учнів та 87 працівників шкіл.

Близько 8 відсотків школярів (6665 дітей) хворі на грип та ГРВІ і, відповідно, також не відвідують навчальних закладів.

Одначе  поки що міська комісія ТЕБ і НС жодного рішення щодо дистанційної форми навчання не приймала. Доцільність і термін «очно»/»заочно» – це суто рішення педради кожного навчального закладу, залежно від наявної епідситуації.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів