Евакуація дітей-сиріт на Львівщині (відео)

logo


image

Близько 50 учнів інтернату з Кривошиїнців разом з вихователями евакуювали до Польщі.

З Винників сьогодні вивезли за кордон дітей-сиріт, які прибули до нас з села Кривошиїнці на початку російського вторгнення. Близько 50 учнів інтернату разом з вихователями змогли вчасно евакуюватися, бо розповідають, що навколо вже на повну розгорталися бойові дії.

Ну…..В сусідніх селах стріляли. Ось так, – розказує  Олександра, учениця інтернату.

Ситуації такої, бачили вертольоти. Було не дуже страшно, але страшно. Так, взагалі зараз настрій гарний, дуже класний, – пояснює Олександр, учень інтернату.

Тепер дітлахи прямують до Польщі. Там за допомогою волонтерів їх поселять у новому інтернаті, де вони зможуть продовжити навчання, а можливо й знайти собі омріяну родину. Нове місце проживання для них організували волонтери з-за кордону та священнослужитель з Винників отець Леонтій.

Вони забирають дітей повністю до Шецина, який коло німецької границі і будуть ними опікуватися. Діти фактично матимуть там свій дім, мешкати там і там вже буде повна опіка, де вони матимуть можливість перебути там і залишитись там. Тому я відразу задзвонив до пані нашої, кажу що є така можливість  і спочатку ми підготовляли документи, думали як це зробити. А потім мені задзвонили, сказала що є можливість і виїжджаємо, – сказав о. Леонтій, священнослужитель.

Жили весь цей час вони у Винниківській школі під пильним наглядом місцевих вчителів. Директорка закладу каже, що вони прив’язалися до малечі і прощатися з ними важко. Додає, що у зв’язку з війною багато дітей зі Східних областей також опинилися у скрутному становищі, тому вони готові допомогти чим зможуть.

Ми готові прийняти дітей. В нас є 64 ліжка і 80 на на матрасах на підлозі, бо ми розуміємо, що зараз діти будуть їхати, якщо буде можливість. Знаю, що будуть діти з Чернігова, їдуть діти з-під Харкова. Ми готові, – розказала Лілія Свястович, директорка школи.

Також о. Леонтій з волонтерами зараз має доправити за кордон ще понад 100 переселенців. Зараз тільки шукають водіїв, які зможуть їм з цим допомогти.

Злата Новосельська – pravdatutnews.com