Євробачення-2017 у Львові: шанси, проблеми та перспективи

logo


За проведення Євробачення-2017 Львів побореться із п’ятьма містами України у прямому ефірі телеканалу UΛ:Перший. Відбудеться це вже сьогодні, 20 липня, о 18.30.

Серед інших міст-претендентів на право проводити європейський пісенний конкурс: Дніпро, Одеса, Київ, Харків та Херсон. І вже завтра стануть відомими два міста-фіналісти, з яких 1 серпня оберуть переможця.

“Львівська газета” дізналася, яким критеріям має відповідати місто для проведення міжнародного пісенного конкурсу та які шанси у Львова перемогти в “битві міст” на право приймати Євробачення-2017.

Чому Львів?

За словами заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка, Львів наразі в усіх проведених опитуваннях лідирує як можливе місто-господар Євробачення.

лого

“Якщо стежити за опитуваннями, які проводили на національному рівні, на сайті фанів Євробачення, то всюди перемагає Львів, – розповідає Андрій Москаленко. – Львів славиться своєю неймовірною атмосферою, неймовірними людьми та досвідом проведення масштабних подій ”.

Львів уже має великий досвід проведення міжнародних заходів, наприклад, Євро-2012 та щорічний “Альфа Джаз Фест”. За словами директорки ЛКП “Агенція з підготовки” Ліни Остапчук, місто давно є цікавим для іноземців.

“1999 року Львів приймав саміт президентів країн Центральної та Східної Європи. І до сьогодні залишається єдиним містом України, яке одночасно прийняло дев’ять президентів інших держав, – розповідає “Львівській газеті” директор ЛКП “Агенція з підготовки подій” Ліна Остапчук. – 2001 року Львів із пастирським візитом відвідав Папа Іван Павло ІІ. Тоді до Львова спеціально приїхало більше ніж 100 тисяч громадян з інших країн, на іподромі працювало близько 4,5 тисячі волонтерів. Із недавніх подій, то, звичайно, це – Євро-2012, коли місто дістало величезний досвід в організації та проведенні масштабної міжнародної події. Тоді Львів заявив про себе як місто цікаве для іноземного відвідувача, доступне, креативне, дуже гостинне. 2015-го у Львові відбувся Конгрес культури Східного партнерства. Щороку відбувається “Альфа Джаз Фест”, який запрошує до Львова музикантів зі світовим ім’ям. Цього року музиканти, які відіграли на “Альфа Джаз Фесту”, сумарно є власниками 53-х нагород “Греммі”! Тому Львів, безперечно, має досвід проведення заходів високого міжнародного рівня”.

Чи готовий Львів до Євробаченння?

Загалом, місто інфраструктурно готове приймати Євробачення – є достатня кількість готельних номерів, добре транспортне сполучення, багата туристична програма, навіть близькість до Європи є нашою перевагою, переконана Ліна Остапчук.

Основне питання сьогодні – не де прийматимуть учасників та гостей, а яка будівля стане майданчиком для проведення пісенного конкурсу. За словами Андрія Москаленка, у Львові Євробачення-2017 пропонують провести або на “Арені Львів”, або на недобудованій арені на Кульпарківській, 226-г (ступінь готовності близько 25%), яку почали будувати для проведення Євробаскету.

udg.lviv_.ua

udg.lviv_.ua

«Згідно з тими вимогами, які ми отримали, ці дві арени підходять. Однак пріоритетнішою для нас є “Арена Львів”. Є питання із накриттям стадіону, але щодо цього також є бачення як можна вирішити це до квітня наступного року», – говорить Ліна Остапчук.

За її словами, стадіон “Арена Львів” пропонують накрити так само, як це зробили у Стокгольмі. Наразі над питанням створення даху над стадіоном працює робоча група, тому кінцевого варіанта вартості та матеріалів покриття арени поки що не розроблено. Втім кінцеве рішення щодо готовності міст, як і права проведення пісенного конкурсу, ухвалює Організаційній комітет на чолі із прем’єр-міністром паном Гройсманом.

Водночас, за словами відповідального за організацію Євробачення-2005, екс-президента національної телекомпанії Тараса Стецьківа, у Львова шанси, порівняно з іншими містами, доволі низькі. І, власне, через відсутність відповідного залу, а стадіон для проведення Євробачення не відповідає умовам.

“Шанси Львова – невисокі через просту причину: місто не має належного кіно-концертного комплексу, який відповідає умовам Європейської мовної спілки, – ділиться з “Львівською газетою” Тарас Стецьків. – Оскільки конкурс є телевізійним, то головне у цьому конкурсі – телевізійна картинка. Євробачення не проводять на стадіонах. Він просто не пристосований для таких подій: його потрібно накривати від дощу й дуже ускладнене розміщення сцени. Бо сцену треба розміщати так, що вона перегородить частину стадіону для створення телевізійної картинки. Й до того ж там вкрай складно виставити звук і світло. Я маю великий сумнів, що Європейська мовна спілка погодиться проводити Євробачення на стадіоні. Я, як львів’янин, був би дуже радий такій можливості, але, на жаль, місто не має залу. Мерові за три каденції потрібно було подумати, яким чином збудувати у Львові сучасний кіноконцертний комплекс, щоб мати можливість приймати зірок першої категорії”.

Зауважимо, що інші міста-претенденти на проведення Євробачення: Київ, Дніпро, Харків, Одеса та Херсон – мають кіноконцертні зали. Щодо будівництва кіноконцертного залу у Львові, то ще в 2011 році Андрій Садовий пообіцяв  збудувати у Львові такий зал до 2016 року. Якби ця обіцянка була втілена в життя, місто мало би більше шансів провести Євробачення-2017. Натомість жодних переговорів із інвесторами та будь-яких інших практичних зрушень у цьому питанні не було.

Які критерії відбору міста-господаря пісенного конкурсу?

Згідно з положенням, розробленим НТКУ та Організаційним комітетом з підготовки та проведення Євробачення, визначено чотири стадії вибору місця проведення Євробачення. Перша стадія полягала в прийомі заявок міст, яка складається з понад сто сторінок: з технічних параметрів з безпеки, з логістики, з різного роду локацій: від фан-зони до місця проведення.

Сьогодні усі міста умовно перебувають на другій стадії: ввечері відбуватиметься прямий ефір з презентацією та обговоренням. Під час прямого ефіру кожне місто матиме 15 хвилин, щоб презентувати себе. За інформацією «Львівської газети», Львів презентуватиме себе через відео про свою історію та коротке відео про місто сьогодні, а також буде включення на фан-зони у Львові – один із дахів на площі Ринок, щоб показати краєвиди і викликати у людей відчуття присутності у Львові. Оскільки дах маленький, то на ньому вміститься не більше як 20 людей.

А вже у четвер на засіданні Кабінету Міністрів і Організаційного комітету відбудеться презентація заявки, що фактично є третім етапом відбору.

Й останній, фінальний етап, передбачає інспекцію міст з представниками Європейської мовної спілки (ЄМС) та членами оргкомітету. Результати відбору оголосять 1 серпня.

Чимало із вимог до міст не розкривають публічно і під час проведення конкурсу міста-претенденти зобов’язуються їх не розголошувати. Проте відомо деякі з них, опубліковані НТКУ.

Так, місто повинне забезпечити:

• криту арену для проведення конкурсу, що вміщує від 7 до 10 тисяч глядачів (стоячі та сидячі місця) пісенного конкурсу;• офіційні готелі для проживання європейського рівня з різною ціновою політикою та можливістю зручно дістатися до арени. Також має бути передбачено бронювання через обраного офіційного туристичного агента не менше ніж 2000 номерів;• сучасну транспортну інфраструктуру, яка включає міжнародний аеропорт, наявність регулярного транспортного сполучення між аеропортом і містом; зручне транспортне сполучення в межах міста, зокрема між готелями та ареною;• високий рівень безпеки для гостей, делегацій та конкурсантів;• міжнародний прес-центр, розрахований не менше ніж на 1550 журналістів із сучасним комп’ютерним забезпеченням поблизу арени;• наявність програми, яка містила б багатогранний пакет культурно-екскурсійних заходів тощо.

Наразі також відомі попередні дати проведення Євробачення-2017:

30 квітня – 14 травня 2017 року – Тижні Євробачення;9 травня – перший півфінал;11 травня – другий півфінал;13 травня – фінал.

Тому до березня-квітня майбутній місто-господар Євробачення-2017 вже має бути повністю готовий до проведення міжнародного пісенного конкурсу.

Віталій Андронік

Loading…

lito1

Статті пов’язані мітками

Loading…