Фаєри на “цвинтарі орлят”: губернатор Львівщини вимагає заборонити в’їзд польским хуліганам

logo


Голова Львівської ОДА Олександр Ганущин звернувся до правоохоронних органів, щоб вони виявили хуліганів, які 4 листопада запалили фаєри на похованні “Львівських орлят”, та оголосити їх персонами non grata в Україні.

Про це повідомляє прес-служба облради.

“Переконаний, що хуліганським вчинкам не місце на українських цвинтарях. Сподіваюся, що Національна поліція України разом зі Службою безпеки, прикордонниками швидко виявлять молодиків, котрі фаєрували на Личакові тиждень тому. А польська поліція виявить мудрість і допоможе притягнути їх до відповідальності. І Міністерство закордонних справ, вважаю, має всі підстави оголосити сілезьких молодиків персонами non grata в Україні”, – зазначив Ганущин.

Як повідомляв Укрінформ, 4 листопада на військовому меморіалі Орлят – молодих польських вояків, які загинули у 1918 році в боях із підрозділами ЗУНР та в 1920 році – з більшовиками, польські футбольні фанати розгорнули великий біло-червоний транспарант із текстом “Орлята львівські” та запалили фаєри. Акція тривала близько п’яти хвилин, тому охорона цвинтаря не встигла відреагувати на дії ультрас. Як зазначив директор цвинтаря Михайло Нагай, вони просочились на поховання через бічні входи, блискавично провели свою акцію на меморіалі, який віддалений від центрального входу, і так само швидко зникли. Поліцію працівники цвинтаря не викликали, оскільки не розцінили дії хуліганів, як антиукраїнські.

Читайте також: СБУ має взятися за провокацію поляків на “цвинтарі орлят” у Львові – Червак

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович в цьому контексті зазначив: “Це Львів, а не Польща. Це цвинтар, а не стадіон. Польські радикали продовжують використовувати мертвих у непотрібних війнах з сусідами”. А голова ОУН, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак заявив, що подію, яка сталася 4 листопада на Личаківському кладовищі, коли поляки запалили фаєри і вчинили антиукраїнську провокацію, має розслідувати СБУ.

Фото: oblrada.lviv.ua