Фаріон відреагувала на звільнення: готує позов до суду

logo


Фаріон відреагувала на звільнення: готує позов до суду Мовознавиця Ірина Фаріон тримає свою книгу «Мова — краса і сила»

Facebook / Ірина Фаріон

Мовознавиця Ірина Фаріон прокоментувала своє звільнення з посади професорки Львівської політехніки. Подякувала студентам і заявила, що готує позов до суду.

Про це вона заявила у власному Telegram-каналі.

Фаріон опублікувала копію наказу про своє звільнення, яке поширилося у медіа, додавши: «Звільнення без жодного підпису. Це щось нове у трудовомуправі».

«Які ж дуже маленькі стали враз ті, що працюють у великих стінах Політехніки, яку освятили свого часу життям своїм Степан Бандера і Роман Шухевич, Катерина Зарицька і Остап Мащак, Петро Франко і Степан Чарнецький», — заявила професорка.

Мовознавиця подякувала «кожному своєму студентові за радість, розкіш і глибину спілкування» та колективу кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки, з якою, за словами Фаріон, вона була «понад 30років спільною душею».

Колишня викладачка зазначила, що «все тільки розпочинається, бо кожен фініш — це по суті старт», процитувавши поетесу Ліну Костенко, та наголосила, що «готує позов до суду».

Що передувало?

Спершу 15 листопада Служба безпеки України відкрила кримінальну справу проти мовознавиці Ірини Фаріон.Правоохоронці проводять експертизи її скандальних висловлювань та публікацій, а також епізоду з оприлюдненням листа від студента з окупованого Криму.

Згодом Фаріон звільнили з посади професорки Львівської політехніки. На це відреагував міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

«Позиція міністерства незмінна — людям, які не поділяютьцінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти. Сподіваюся, СБУ в межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам і діям уже колишньої викладачки Львівської політехніки», — заявив він.

На сайті університетузазначили, що розірвали трудову угоду з Фаріон згідно з пунктом 3 статті 41 Кодексу законів про працю, тобто за вчинення аморального проступку, не сумісного з продовженням роботи.