Фінансування медичних послуг: на які зміни чекати жителям Львівщини у 2021 році

logo


ЛЮДИ

Розповідаємо про нові пакети, які фінансуватиме Служба здоров’я


Фото ілюстративне: Укрінформ

У проєкті Програми медгарантій на 2021 рік передбачили 35 пакетів медичних послуг. Низки з них не було у програмі минулого року. 

Так, «ковідні» пакети триватимуть, а з квітня 2021 року почне діяти пакет «Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії». У нього ввійдуть тестування на SARS-CoV-2 пацієнта з підозрою або встановленим захворюванням, проведення необхідних лабораторних досліджень, проведення необхідних інструментальних досліджень, в тому числі рентгенологічних і багато іншого. Більше про те, що ще включатиме у себе пакет читайте ТУТ. 

А через місяць після повного закінчення карантину і пакетів для COVID-19, буде так званий «пакет очікування». Про це розповіла на пресбрифінгу очільниця Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця. Виберуть лікарні, які ще протягом тривалого часу зможуть надавати допомогу пацієнтам, хворим на коронавірус. Одна лікарня відповідатиме за 300 тисяч населення району. 

«Також новий пакет – це ведення вагітних. Буде оплачуватися кожен місяць спостереження лікаря за вагітною жінкою. Це стимулюватиме обидві сторони, щоб доносити дитину здоровою», – додала директорка департаменту. 

Ще буде спеціальний пакет для лікування туберкульозу. Пацієнтів із туберкульозом фтизіатр спрямовуватиме до тих сімейних лікарів, які мають відповідну кваліфікацію, а центр, у якому вони працюють, матиме підписаний договір із НСЗУ.  Йдеться про пацієнтів, які можуть лікуватися амбулаторно і не виділяють бактерію туберкульозу, тобто не можуть передати її іншим людям. Укладати договір на супровід пацієнтів з туберкульозом центри первинної допомоги будуть за бажанням.

Серед нових пакетів у 2021 році – лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. Цю медичну допомогу виділили в окремий пакет, адже пацієнти з цими діагнозами потребують тривалої та дороговартісної медичної допомоги в особливих умовах. Тариф за лікування одного пацієнта з онкогематологічними захворюваннями становитиме понад 54 тисячі гривень. До нього застосовуються коригувальні коефіцієнти. За лікування дітей цей коефіцієнт становить 3,008. Тобто за лікування дітей заклад отримуватиме втричі більше коштів.

Раніше Galnet писав, що нововведення також стосуються психіатричних закладів. Цьогоріч на такі заклади чекає дві новації. По-перше, буде пакет стаціонарної психіатричної допомоги, який містить коефіцієнт за складність випадків. Очільник Національної служби здоров’я України Андрій Віленський пояснив на пресбрифінгу, що та лікарня, яка має більше складних пацієнтів, отримуватиме більше коштів, ніж та, де стан пацієнтів легший. 

По-друге, щоб зменшити стигматизацію пацієнтів цього профілю, НСЗУ пропонує пакет «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Профільний заклад може створювати мобільні психіатрічні бригади і обслуговувати пацієнта вдома. Більше про це читайте ТУТ. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.