Фолк-гурт Кolo у місті Лева записує дебютний альбом

logo


У 2014-му фолк-колектив KOLO виграв волинський відбір на «Червону руту» серед гуртів. Вокалістка музичного проекту Олена Цибульська пригадує, що були тоді неймовірно раді, окрилені першим успіхом. Лучани стали фіналістами фестивалю. Однак, як зауважує Олена, минули ті роки, коли цей конкурс давав артистам-початківцям якийсь старт. Тож розвивалися і пробивалися до нових досягнень самотужки.

Про це йдеться на сторінках щотижневої газети Волинські Новини (№ 25).

Нещодавно гурт переїхав до Львова, де працює над студійним альбомом, а також встигає активно виступати на різних фестах. Зокрема, KOLO слухали гості туристичного фестивалю «Вітрила пригод», Фестивалю української патріотичної пісні, мотофестивалю Motorock, фестивалю вогню «Вогняний Лев». Улітку в Україні багато музичних подій, на які групу запрошують організатори, або ж вони самі проходять у концертну програму, подаючи заявки й набираючи достатньо підтримки на голосуванні.

– Список фестів, на яких побували, збільшується постійно. Молодим виконавцям треба пробиватися скрізь і всюди, причому що більше – то краще, – зауважує Олена Цибульська.

– З чого розпочалося KOLO?

– Давно марила власним колективом, але ніяк не могла знайти музикантів, яким близькі такі ж ідеї. У відчаї надрукувала оголошення про пошук музикантів і створення гурту в жанрі фольк. На моє здивування, відгукнулося кілька тямущих людей. У першому складі були гітара, акордеон, скрипка, сопілка і, звісно, вокал. Тексти, мелодію пісень в основному писала я. А над аранжуванням працювали разом. Це була найцікавіша і найзахопливіша робота! Виступили вперше у травні 2014-го на арт-терапії, що її проводила психолог Ольга Созоник у луцькій кав’ярні «Друзі Forever». Улітку пройшли відбір на «Червону руту».

– Після переїзду вважаєтеся львівським гуртом чи все ж залишаєтеся волинським?

– Перенести нашу музичну діяльність до Львова – моя ініціатива. Попередній склад учасників довелося розпустити і почати пошук нових музикантів, який досі триває. Причина проста: недостатньо серйозне ставлення до проекту, відсутність бажання вдосконалюватися. Та я не сама. Мене підтримує коханий – сопілкар та ідейний натхненник гурту Володимир Бондарук. Шоу-бізнес – такий самий бізнес, як і будь-який інший. А щоб досягнути успіху, потрібен якісний продукт чи послуга. Є такі цікаві слова: «Хочеш стати багатим – роби те, що багатий, хочеш стати мільйонером – придумай щось своє, нове». Такого принципу дотримуюся стосовно гурту. На мою думку, не має бути рамок, лише необмежена творчість. Сподіваюся, зрештою вдасться-таки знайти однодумців і досягнути бажаного.

– Яким буде альбом і які ваші найближчі плани?

– Думаю, фантастичним! Зараз мені хочеться писати 151-й альбом. Головне – не стояти на місці. Часом практикуємо вуличні виступи. Це цікавий досвід – поспостерігати, як люди реагують на тебе, на запропоновану їм музику. А ще такі виступи дають змогу краще зігратися музикантам і, звичайно ж, заробити на каву. Творчі плани та мрії шалені. Планка висока. Вірю, що все вийде.

Ольга ЮЗЕПЧУК, Луцьк-Львів