Фонтан «Кульбаба» з центру Львова перенесуть у музей

logo


На площі Галицькій, де донедавна тривали розкопки, вирішили облаштувати громадський простір. Фонтан «Кульбаба», який демонтували, вирішили перенести в музей «Територія терору». Замість нього на площі, ймовірно, облаштують інший. Проект майбутнього простору мають опрацювати до початку наступного року.

Нагадаємо, на пл. Галицькій замість фонтану «Кульбаба» планували облаштувати сухий фонтан. Та роботи довелося припинити через віднайдені мури костелу XVI ст. На площі провели археологічні дослідження.

А тепер визначилися із подальшою долею площі та давніх мурів – фундамент історичного храму законсервують до настання холодів. Проект майбутньої площі мають опрацювати до початку наступного року. Звідти обіцяють забрати кіоски. А також встановити мініатюрний макет храму Воздвиження Чесного Хреста, який датують 1530-м роком. Що ж до фонтану – він на площі буде, але не обов’язково на тому ж самому місці.

«Чи має бути тут фонтан? Так. Оскільки у Львові завжди фонтани вітаються ,але ми також дійшли до висновку ,що ані «Кульбаба» ,ані «Світезянка» тут не має стояти . Фонтан «Кульбаба» перенесуть у Музей «Територія терору», «Світезянка» могла би бути, якщо би вона збереглася. Але, на жаль, цієї скульптури нема», – пояснила Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР.

Нагадаємо, в червні цього року на замовлення Галицької районної адміністрації підрядна організація ПП «Патронат» розпочала роботи з облаштування нового сухого фонтана на місці водограю «Кульбаба». Після демонтажу металевої конструкції підрядники натрапили на перші археологічні знахідки. Почала працювати Рятівна археологічна служба Львова. Заглибившись, тут розкопали фундамент храму Воздвиження Чесного Хреста, який датують 1530-м роком. Його розібрали наприкінці XVIII ст. разом із міськими укріпленнями. Окрім того, тут знайшли останки десятьох людей.