Фото до і після: У центрі Львова реставрують будинок XVI століття

logo


МІСТО

Зараз там тривають завершальні роботи


Фото: Управління охорони історичного середовища

У Львові на площі Ринок, 5 тривають ремонтно-реставраційні роботи головного фасаду пам’ятки архітектури національного значення – будинку, датованого XVI століттям, повідомляють в Управлінні охорони історичного середовища ЛМР.

Роботи виконує КП «Центр Комплекс» ЛОАІВОІ «Союз організації інвалідів України» за кошти міського бюджету на замовлення управління охорони історичного середовища. Загальна вартість об’єкта (згідно з укладеними договорами) становить 802 тисячі гривень.

«У рамках реалізації проєкту у 2020 році провели розчистку фасадів, антисептичну та протисольову обробку фасадів, закріплення кам’яних поверхонь, реставрацію кам’яного карнизу, обрамування вікон, ліпного декору, плити, консолей та огорожі балкону, розчистку та протисольову обробку кам’яних поверхонь фасаду, відновлення дверних та віконних заповнень, заміну металевих звисів, пофарбування фасаду», – зазначають в Управлінні охорони історичного середовища ЛМР.


Фото: Andriy Moskalenko

Там також зазначають, будинок №5 на площі Ринок в історичних джерелах згадується з ХVІ століття. Первісна кам’яниця згоріла під час пожежі 1571 року. Після пожежі 1571 року на місці давньої «кам’яниці Лукашевичів» у 1571–1577 роках  будинок відбудували на замовлення львівської міщанки, відомої благодійними справами, вдови Станіслава Ганля – Софії, фундаторки костелу Святої Софії, за проєктом Петра Красовського з Лугано.

«Багатий архітектурний декор фасаду кам’яниці, про який відомо тільки з письмових джерел, не зберігся. За час перебудов будинку, фасаді зазнав змін. Найбільше –  у середині XIX століття, ці зміни фактично призвели до втрат стилевих ознак будинку. Сучасний вигляд походить з початку XIX століття, тоді кам’яний фасад був обштукатурений, внаслідок чого втрачений ренесансний декор», – кажуть в Управлінні охорони історичного середовища

Архітектурний вистрій фасаду має простий строгий вигляд, притаманний архітектурі австрійського класицизму.

До слова, у 2010-2011 роках в кам’яниці відреставрували сходи XVIII століття в межах українсько-німецького проєкту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста» (реставратор Крістоф Юнгганс та ПП АМ «Ренесанс»).

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.