Фото: у Львові перепоховали майже півтисячі жертв політичних репресій

logo


29 грудня у Львові на Личаківському цвинтарі перепоховали 428 жертв політичних репресій, загиблих в одній з найбільших катівень СРСР на території України – Пересильної тюрми № 25.

Як повідомляє пресслужба Львівської ОДА, останки репресованих були ексгумовані упродовж 2017-2018 років фахівцями комунального підприємства «Доля» у співпраці з меморіальним музеєм «Територія терору». Перепоховали їх у Львові на Личаківському цвинтарі, на полі почесних поховань № 76.

Пересильна тюрма № 25 була створена у Львові восени 1944 року радянською окупаційною адміністрацією на місці організованого німецькими нацистами «львівського ґето». Це була одна з найбільших тюрем такого типу в УРСР, сюди збирали репресованих з усієї Західної України перед відправкою «етапами» у виправно-трудові табори ГУЛАГу.

Тим часом, пошуковики знайшли у Вінниці на території колишнього авіаційного госпіталю місце поховання солдат УНР та Української галицької армії. Це найбільше подібне в Україні поховання, де можуть лежати кілька тисяч військових.

Раніше у лісі на Львівщині знайшли сховок із архівами УПА. Вони були закопані у металевих бідонах в лісі біля міста Мостиська.

У Києві на вулиці Січових Стрільців відкрився перший в Україні пам’ятник полковнику армії УНР Петру Болбочану.

image

image

image