ФСБ звинуватила кримського політв’язня у спробі підірвати консульство Росії у Львові

logo


Заарештованого в Криму проукраїнського активіста Олега Приходька ФСБ Росії звинуватила в плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

«Під час ознайомлення з матеріалами, які слідчий долучив до справи сьогодні в суді, нам стало відомо, що Олегу Аркадійовичу інкримінують ще один епізод звинувачення за статтею про підготовку терористичного акту. Слідство стверджує, що він нібито планував підірвати будівлю генерального консульства Росії у Львові», – розповів 5 лютого «Крим. Реалії» адвокат Назім Шейхмамбетов.

У той же час інформації про те, коли саме і як готувався цей ймовірний теракт, не повідомляється.

Нагадаємо, Олега Приходька затримали в окупованому Криму 9 жовтня, а наступного дня його арештували на два місяці, після чого термін арешту неодноразово подовжувався. ФСБ Росії звинуватила кримчанина в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин. 16 січня 2020 року стало відомо, що Приходьку висунули нове звинувачення – у незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні чи носінні вибухових речовин чи пристроїв.

8 лютого 2019 року співробітники ФСБ обшукували будинок Приходька в селі Оріхове. Тоді у нього вилучили українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Портрет Бандери перевіряли на екстремізм.

Крім того, в червні 2019 року Приходька оштрафували на 2 тисячі рублів через український прапор в його дворі. Його визнали винним за статтею «пропаганда чи публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки».

Додамо, що біля генконсульства Росії у Львові неодноразово проводили різні акції, зокрема, з вимогою звільнити Олега Сенцова та до роковин Голодомору. Депутати Львівської облради у грудні 2018 року вимагали від президента і МЗС закрити його.