Газетний скандал у Львові. Облрада просить СБУ розібратися з газетою «Русский вестник»

logo


У понеділок, 15 листопада, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк офіційно звернеться до СБУ з проханням з’ясувати відповідність до законів України матеріалів, поширених у виданні Російської общини Львова “Русский вестник».

Про це сам Гірняк повідомив «Погляду».

«Кілька номерів газети виявили працівники облради під час огляду приміщення на Короленка,1, де поки ще розташовуються російські товариства. Я не буду давати експертної оцінки, але, як громадянин, проаналізувавши публікації «Русского вестника», я був шокований – це відверта антиукраїнська пропаганда, що продукується буквально у якихось двохсот метрах від обласної ради», – зазначає Гірняк.

За його словами, у контексті подання до СБУ жодним чином не можна говорити про яке-небудь посягання на свободу слова.

«Це навіть журналістський проект в прямому значенні цього слова. Це, радше, дайджест, 90 відсотків якого – контент з російських сайтів. Більше того, зустрічаємо тут і прямі, не коментовані і не вжиті у контексті передруки із сепаратистських ресурсів, як от, наприклад, сайту «Русская весна», – зазначає заступник голови облради.

Деякі матеріали, на переконання Гірняка, прямо ображають українців.

«Можу процитувати: «…Наши политики «проспали» этот процесс реабилитации нацистских прихвостней, всех этих «героев» ОУН-УПА…». Або возвеличування Сталіна з називанням його «Богом даним нам правителем». Або передруки антиукраїнських статей Бузини. Усе це «Русский вестник», — обурюється Гірняк.

До речі, як зазначив 12 листопада під час телефонного включення у програми «На часі» ТРК «Львів» один із лідерів російської общини, голова «Пітер-клубу» та художній керівник російського культурного центру Ігор Корчевський, газета видається за гроші общини і не має зовнішніх інвестицій.

«Видаємо за свої гроші», – підтвердив Корчевський.

Газета «Русский вестник» зареєстрована 1 березня 1999 року. Адреса редакції – Короленка,1а співпадає з адресою фактичного перебування кількох російських організацій, зокрема Російського культурного центру. Задекларований наклад – 500 примірників. Редактором вказано невідомого у журналістських колах Львова Олександра Катачина. Засновників і видавця, як це передбачено законодавством, – не вказано. Натомість задекларовано, що «Русский вестник» – «Газета Русской общины Львовской области».