Голова Міжнародної асоціації франкознавців визначився з підтримкою кандидата на посаду директора Музею Франка

logo


Голова Міжнародної асоціації франкознавців, доктор філологічних наук, професор кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ЛНУ імені Івана Франка Михайло Гнатюк підтримав кандидатуру відомого франкознавця Богдана Тихолоза на посаду директора Музею Івана Франка у Львові.

Пропонуємо повний текст листа-підтримки, який є у розпорядженні «Погляду»:

“Сьогодні Б. Тихолоз – один із яскравих і зрілих представників Львівської франкознавчої школи, відомий та авторитетний франкознавець, який однаково плідно працює на педагогічній і науковій ниві, успішно поєднуючи дослідницьку й викладацьку діяльність з просвітницькою та громадсько-культурною.

Становлення Б.Тихолоза як дослідника й популяризатора постаті й спадщини Івана Франка відбувалося передусім в Інституті франкознавства Університету, під керівництвом славної пам’яті про. І. О. Денисюка та доц. Л. П. Бондар. Б.Тихолоз – автор багатьох монографій, статей і науково-популярних видань, зокрема низки книг, присвячених цілому спектру актуальних проблем франкознавчої науки: від психології творчості («Психодрама Івана Франка», 2005) й філософії поезії («Філософська лірика Івана Франка», 2009) – до міфопоетики («Міфопоетичні образи в художньому світі Івана Франка», 2007; у співаторстві) та публіцистики (зокрема, упорядник видання публіцистичних праць Франка у серії «Бронебійна публіцистика» з бібліотеки газети «День»).

Водночас Б. Тихолоз активно працює й у науково-популярних жанрах. Особливо варто відзначити його книгу для широкого кола читачів (передусім дітей і підлітків) «Франко від а до Я» (2016; у співаторстві з Н. Б. Тихолоз), що здобула широке читацьке визнання та найвищі відзнаки у кількох всеукраїнських книжкових конкурсах і рейтингах. Популярною онлайн-платформою є науково-просвітницький інтернет-проект «Франко:Наживо», де користувачі з різних країн світу можуть відшукати цікаві факти та аналітичні студії життя і творчості автора «Каменярів» та «Мойсея».

Окремої згадки заслуговує вагомий внесок Б.Тихолоза у діяльність Міжнародної асоціації франкознавців, ученим секретарем якої він є від часу заснування у 2007 р. Б. Тихолоз бере активну участь у підготовці та проведенні семінарів «Франко у ХХІ столітті». Широкий резонанс одержали його наукові доповіді в рамках семінару, а також на наукових форумах у Відні, Будапешті, Бухаресті, Ризі, Коломиї, Дрогобичі, Миколаєві та інших містах.

Добрий менеджер Б. Тихолоз активно сприяє популяризації творчості І.Франка на щорічних форумах видавців у Львові. Вважаю, що на посаді директора Національного музею Івана Франка він зможе перетворити цю установу на справді авторитетну інституцію з науковим, освітнім та культурно-мистецьким відділами. Як свідчить програма Богдана Тихолоза, він зможе, зберігши досвідчені кадри музею, надихнути роботу колективу за сучасними європейськими стандартами.

Висловлюю свою цілковиту підтримку кандидатурі Б. С. Тихолоза на посаду директора Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, оскільки твердо певен, що випускник і працівник Франкового університету, маючи значний досвід науково-дослідницької, науково-педагогічної, управлінської та громадсько-культурної роботи, успішно втілить свій особистісний потенціал у чіткій стратегії поступального розвитку Музею, спираючись на найкращі традиції своїх учителів, попередників і фундаментальні знання й світоглядні переконання, засвоєні в alma mater».

Конкурс з обрання директора Музею Івана Франка у Львові відбудеться завтра, 2 березня у Львівській ОДА. На посаду, крім Богдана Тихолоза претендують ще двоє осіб, у тім числі й нинішній директор Роман Горак.