Головне на завтра: ТОП-події 16 вересня на 28 BookForum

logo


BookForum5

Розповідаємо про головні події, зустрічі та дискусії, які відбудуться 16 вересня на 28 BookForum.

Другий день найбільшого культурного фестивалю підготував для гостей та учасників чимало цікавого. 16 вересня на BookForum заплановані онлайн та офлайн події різних форматів: від презентації відеопроєктів до інтерв’ю із гостями. Розкажемо детальніше, куди завтра варто піти насамперед.

Офлайн

— Відкрита розмова «ЛЕМ: повернення до Львова» з нагоди виходу українською мовою книжки Войцеха Орлінського «ЛЕМ. Життя не з цієї землі».

Учасники заходу: Богдан Шумилович, Войцех Орлінський, Андрій Павлишин, Володимр Аренєв, Михайло Лемак.

Партнери: HOE, Човен, Lem station, Львів — місто літератури, Львівська міська рада.

🕑 13:00

📌 Театр Л. Курбаса

— «Український топос у ізраїльському красному письменстві». Розмова з нагоди публікації книги перекладів з Амоса Оза

Учасники: Лада Москалець, Олена Галета, Андрій Павлишин.

Партнер: УЄЗ

🕑 14:30

📌 Радіо Гараж

— У Музей етнографії відбудуться дві події фокусної теми:

🕑 15:00 «Свій погляд — своє звучання» з Богданом Шумиловичем;

🕑 17:30 «Своя справа» з Вадимом Карп’яком.

📌 Музей етнографії

— «Канада та Україна: букпітчинг через океан». Презентація путівника по українському книжковому ринку та публічна дискусія між видавцями Канади та України.

Учасники: Howard Aster, Ірина Бєлкіна, Ірина Батуревич, Катерина Натідзе.

Партнери: Український інститут книги, посольство Канади в Україні.

🕑 17:00

📌 Радіо Гараж

— «Бог свободи». Розмова з Юлією Мусаковською

🕑 18:30

📌 Театр Л. Курбаса

Онлайн

У межах спецпроєкту «10 про 10: спроба канону» завтра відбудуться презентації двох проєктів: «10 про 10, спроба канону: Роман Малиновський про «Воцека» Юрія Іздрика (13:00) та «10 про 10, спроба канону: Олеся Островська-Люта про «Амадоку» Софії Андрухович (13:30).

Учасників BookForum 16 вересня запрошують долучитися до тематичного кластеру «Освіта» та завітати, зокрема, на зустріч о 14:00 «Виховуємо дорослих: книги та інші засоби для осмисленого батьківства». Подія відбудеться за участі Олени Павлової, Катерини Кисельової, Інни Большакової й Дарії Озерної.

Тематичний кластер «Філософія» запрошує на дискусію за участі Вахтанґа Кебуладзе, Наталії Кривди, Ксенії Зборовської та Олександра Комарова «Що таке доктрина «русский мир» і як протистояти її зазіханням?». Зустріч відбудеться о 15:00.

Почути, які голоси долучаються до українського літературного процесу через переклади, можна буде під час дискусії кластера Translatorium «Які голоси ми обираємо чути? Дискусія про те, як ми підходимо до літератури, що нас формує». Учасники: Дзвінка Пінчук, Марина Марчук, Марта Госовська, Тетяна Петренко. Початок о 15:30.

Дізнатися письменницькі інсайти Сіпоказі Йонас можна буде під час онлайн-розмови з авторкою, яку проведе Олена Гусейнова о 16:30.

Медіакластер завтра очолить дискусія «Гра в дорослішання. Журналістика незалежної України». О 16:30 Андрій Куликов, Олена Холоденко, Наталія Лигачова, Інна Кузнєцова, Олександр Швець та Севгіль Мусаєва порефлексують про 30 років свободи медіа в Україні.

О 17:00 на учасників BookForum чекає дискусія з перекладачем з іспанської Сергієм Борщевським (спецпроєкт «Південноамериканська література»). Гостями заходу стануть співзасновниці видавництва «Компас» Марина Марчук та Анабель Рамірес.

Також о 17:00 у межах кластера «Фантастика» Михайло Назаренко, Олексій Жупанський, Макс Кідрук, Сергій Легеза поспілкуються на тему «Огляд на місці, або Чого не вистачає українській фантастиці?». А о 18:30 Світлана Тараторіна, Володимир Кузнєцов, Марія Шагурі, Євген Ширинос зберуться на онлайн-дискусію «Футурологічний прогрес, або Обмани мене про майбутнє».

О 18:00 запрошуємо гостей 28 BookForum на інтерв’ю з членами журі та номінантами короткого списку Українсько-єврейської літературної премії «Зустріч-2021». Або ж у цей час долучайтеся до розмови «Європейська спадщина на Донбасі в кіно, музиці та в прозі» разом з Анною Паленчук, Корнієм Грицюком, Олександром Михедом, Леонідом Марущаком (спецпроєкт «Такфлікс»).

Нагадаємо, що наймасштабніша культурна подія України 28 BookForum в цьому році відбувається 15–19 вересня у Львові онлайн та офлайн. Програма фестивалю налічує 160 подій, понад 250 учасників, зокрема — 25 іноземних авторів із 21 країни світу. Почесна гостя — Нобелівська лауреатка, Ольга Токарчук.

Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.

28 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись із думкою авторів.