Головні ремонти у Львові 2018 року. Що, де і за скільки?

logo


Під час сесії 21 грудня депутати Львівської міськради затвердили перелік об’єктів, які в 2018 році ремонтуватимуть за кошти бюджету розвитку.

Сам бюджет приблизно на 500 млн грн менший за минулорічний і наразі складає 1,57 млрд грн. Втім, він ще має зрости на початку року після того, як стане відомою сума вільних залишків бюджету за підсумками 2017 року (очікується, що це буде 300 млн грн).

Цікаво, що за словами директора департаменту фінансової політики Львівської міськради Олега Іщука, нинішній бюджет розвитку на 40% є дефіцитним, тобто майже половина видатків із нього поки не покривається доходами (щоб згладити цю різницю, ЛМР погодила випуск облігацій на 440 млн грн).

***

Вулиці

На реконструкцію вулиць у 2018 році наразі передбачено близько 322 млн грн. Йдеться про ремонти вул. Замарстинівської, Пластової, Чернівецької, Сагайдачного, Холодної, закінчення робіт на вул. Личаківській та на Сихові (пов’язаних із запуском трамвая).

У цю суму також входить будівництво дороги до житлового масиву Білогорща, реконструкція пл. Двірцевої біля залізничного вокзалу і будівництво двох нових мостів через колії – між вул. Шевченка та Ковча, а також пішохідного на вул. Сулими та Головатого.

Цікаво, що у бюджеті немає коштів на ремонт вул. С. Бандери, Т. Шевченка, Д. Вітовського, Б. Хмельницького, а також пл. І. Франка. Однак ці об’єкти ще можуть включити, якщо вдасться отримати кредит від Європейського інвестиційного банку, якому наразі лише подали пропозиції.

У початковій версії бюджету розвитку також вперше за кілька років не було передбачено коштів на будівництво велодоріжок. Однак після уточнення депутатами дві велодоріжки таки внесли у план – на вул. Княгині Ольги та на вул. Чорновола, Варшавській і Замарстинівській. На кожну з них виділили по 10 млн грн.

Окрім цих ремонтів будуть ще дрібніші, які фінансуватимуть районні адміністрації (ці списки сформують на початку року за погодженням з депутатськими комісіями). Кожній адміністрації виділили по 40 млн грн, які мають піти на ремонт внутрішньоквартальних доріг, будинків та дитячих майданчиків (ремонт дитмайданчиків біля будинків вперше прописаний у бюджеті розвитку). Окрім цього Залізнична райадміністрація отримає додаткові 4,4 млн грн на облаштування ЦНАПу у Рудному.

Будинки і пам’ятки

Загалом на охорону історичного середовища у бюджеті є близько 36,1 млн грн. Із них 5,5 млн грн витратять на реставрацію балконів; 6,2 млн грн – на церкви; 12,2 млн грн – на фасади будинків.

Найбільші суми передбачені на реставрацію фасаду та даху будинку на вул. Саксаганського, 11 (3 млн грн); ремонт фасаду на вул. Підвальній, 9 (2,1 млн грн); ремонт та консервацію руїн Високого Замку (2 млн грн); розробку історико-архітектурного опорного плану Львова (1,9 млн грн); ремонт фасаду та даху будинку на вул. Шевченка, 4 (1,9 млн грн); ремонт храму Святої трійці на вул. Тершаковців, 1а (1,5 млн грн); реставрацію Домініканського собору на пл. Музейній, 3 (1,4 млн грн); ремонт даху та купола будинку на пл. Міцкевича, 6/7 (1 млн грн), ремонт будинку на вул. Руській, 20, в якому розташована 1-ша міська поліклініка (1 млн грн) та на відновлення будинку на вул. Хмельницького, 56 (1 млн грн).

Окрім цього у бюджет заклали 3,8 млн грн на облаштування Музею народної архітектури та побуту ім. Шептицького (йдеться про будівництво інформаційно-освітнього центру, стоянки для автомобілів та інші витрати) та 15 млн грн для будівництва пам’ятника Небесній сотні.

Парки

Зараз у бюджеті окремо виділено кошти на капітальний ремонт п’яти парків – «Залізна вода» (1,5 млн грн), Личаківського (2 млн грн), Виговського (1 млн грн), «700-річчя» (3 млн грн) та Стрийського (3 млн грн). Окрім цього закладені гроші на реконструкцію парку «Білогорща» (2 млн грн) та оновлення освітлення парку «Знесіння» (1,5 млн грн).

Під час обговорення проекту бюджету під час засідань депутатських комісій директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич зазначала, що у бюджеті також передбачені кошти на ремонти у Замарстинівському парку, Скнилівському та Хмельницького (швидше за все, фінансуватимуться із 21 млн грн, внесених до статутного капіталу ЛКП «Зелений Львів»).

Громадський бюджет

Порівняно із 2017 роком фінансування переможців громадського бюджету зросло на 5,7 млн грн. На 38 проектів передбачено 25,7 млн грн, при цьому 15,3 млн грн підуть на виконання 34 малих проектів, а 10,4 млн грн – на чотири великі.

Чотири великі проекти – це облаштування подвір’я шкіл №53 і №87 (близько 2,9 млн грн), створення сучасної операційної для пацієнтів Львівської міської дитячої клінічної лікарні (близько 2,9 млн грн), реконструкція футбольного поля для СЗШ №97 (близько 3 млн грн), облаштування мультифункціонального майданчика на території СЗШ №33 (близько 1,5 млн грн).

Новий транспорт

У 2018 році Львівська міськрада планує купити 50 вживаних трамваїв, 100 великих автобусів і 40 тролейбусів. На все це потрібно близько 242 млн грн: 40 млн грн – на трамваї, 160 млн грн на автобуси та 42 млн грн на сплату ПДВ за тролейбуси (кошти на самі тролейбуси виділяє ЄБРР у рамках проекту з оновлення міського транспорту).

Зараз у бюджеті передбачені 150 млн грн на закупівлю частини із запланованих трамваїв та автобусів. За словами радника мера Львова з питань транспорту Андрія Білого, зараз у місті не вистачає транспорту для перевезення 25 тис. пасажирів. У наступні роки, за його словами, міськрада планує частіше закуповувати саме електротранспорт, оскільки він перевозить більше пасажирів і є більш екологічним.

Загалом у наступні кілька років кількість трамваїв, які курсують містом, має збільшитись до 120 (замість 75, які є сьогодні), до 120 збільшать і кількість тролейбусів (зараз є 56), окрім цього планується збільшити кількість великих автобусів із 88 до 260.

Сміття

У бюджеті розвитку передбачені кошти на будівництво заводу з переробки сміття. Йдеться про 43,1 млн грн, які виділяють ЛКП «Зелене місто». Це лише частина коштів, які має виділити міськрада (загалом з боку ЛМР має бути 90 млн грн). Водночас, за словами керівника «Зеленого міста» Вадима Ноздрі, близько 90% витрат на будівництво заводу покриваються коштами Європейського банку реконструкції і розвитку.

Водночас наразі невідомо, де планується будівництво заводу (міськрада відмовилася від ідеї будувати його на території ТЕЦ-2). Про цю ділянку відомо лише те, що вона належить «Львівводоканалу» і її площа становить 6,7 га. Наразі готують проект ухвали про передачу цієї ділянки ЛКП «Зелене місто» і після його схвалення почнеться розробка детального проекту. Загальна вартість будівництва сміттєпереробного заводу становить понад 30 млн євро.

Окрім заводу у бюджеті прописали ще 19,6 млн грн на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища (планується, що на початку 2018 року створять комплексний проект рекультивації).

Освіта і спорт

У цих розділах головним пунктом є будівництво спорткомплексу на Сихові, на який передбачили 16 млн грн. При цьому 5 млн грн з цієї суми має піти на розробку проектно-кошторисної документації, а 11 млн грн – на початок будівництва. Загальна вартість цього проекту – близько 200 млн грн.

Загалом на ремонти спортивних об’єктів у бюджеті на 2018 рік передбачено більше 70 млн грн. Більша частина цих коштів піде на ремонт спортмайданчиків біля шкіл (59,4 млн грн), шкільних спортзалів (9,8 млн грн) та басейнів (1,5 млн грн).

Також у бюджет заклали 5 млн грн на закупівлю обладнання для кабінетів фізики та 2,3 млн грн на закупівлю мультитачпанелей та 3D-обладнання для шкіл.

Інше

Наступного року ЛМР закупить для «Львівводоканалу» чотири водовози (спершу планували для цих цілей закупити один пожежний автомобіль, однак депутати вирішили змінити цей пункт, оскільки водовози дешевші). На водовози наразі передбачили 5 млн грн. Ще 1,2 млн грн додадуть комунальному похоронному бюро для купівлі нового катафалку.

«Муніципальній варті» на наступний рік додатково виділили 30 млн грн, більша частина з яких піде на виплату зарплат працівникам (26 млн грн). На інші 4 млн грн передбачено встановлення у місті відеоспостереження.

Ще 26 млн грн у бюджеті заклали для встановлення вуличного освітлення на всіх в’їздах до міста. Окрім цього вперше у бюджеті передбачили 40 млн грн на ремонт та заміну ліфтів (конкретні адреси погоджуватимуть із депутатською комісією).