“Готові просто спалити цю споруду”: у Львові не вщухає конфлікт з незаконною забудовою. Фото

logo


Жителі району “Під Голоском” у Львові готові самостійно спалити там незаконну забудову через бездіяльність міськради.

Про це вони заявили у коментарі “Еспресо.Захід”.

Подробиці скандалу

церква

Вагончик в одному з небагатьох скверів у районі Підголоско у Львові з’явився ще напередодні Великодня. Громада обурилась: він тут незаконно і зайняв значну частину зеленої зони. На чисельні запити чиновники та правоохоронці лише давали відписки, перекладаючи відповідальність один на одного.

12 вересня активісти зустрілися з Владикою Епіфанієм, якому передали листа з проханням вирішити конфлікт з незаконним захопленням землі священниками його Церкви. Уже 24 вересня виконком ЛМР звернувся до них з вимогою добровільно демонтувати вагончик до 7 жовтня. Рішення про демонтаж було прийняте на засіданні виконкому 28 жовтня. Тоді влада взялана себе зобов’язання зробити це впродовж 30 днів. Утім, будівля до тепер стоїть.

Ситуація сьогодні

Питання перебувало під особистим контролем керівника Адміністрації міського голови Євгена Бойка, який постійно запевняв, що справа зрушиться. До тепер будь-яких коментарів від чиновників немає, як і від самого Бойка.

1 грудня на робочій нараді керуюча справами виконкому Наталія Алєксєєва заявила, що питання не вирішується, бо жоден підрядник не хоче братися за роботу. Жителі району зараз готові самі зайнятися демонтажем будівлі, утім у власний спосіб.

“Тепер нехай Бойко та Зубач (заступникміського голови Львова Любомир Зубач. – Ред.) сідають в екскаватор і починають демонтаж. Інакше люди готові просто спалити цю споруду, але після того вони зберуться, підуть під Ратушу й питатимуть, чому чиновники цього не зробили” –зазначають мешканці району.

Більше новин про благоустрій Львова

У рамках Великого будівництва у Львові реставрують Собор святого Юра. Спеціалісти не тільки відновлюють фасад собору, але й встановлюють георешітки, щоб запобігти зсувам землі. Також на території двору змінили бруківку.
У центрі Львова, на вулиці Шпитальній, досі продовжують працювати місця для паркування, де власники незаконно вимагають у водіїв оплачувати свої послуги готівкою. Наразі останній публічний інцидент із цим паркінгом стався 30 листопада 2021 року. Хоча корупційний шлейф тягнеться за ним ще з 2015 року.
П’ятеро художників з України намагаються перетворити занедбаний підземний перехід у Львовіна перехресті вулиць Стрийська – Володимира Великогона портал об’єктних абстракцій, натхненних книгою “Соляріс” Станіслава Лема.