Грибовицьке сміттєзвалище вкривають ізоляційним екраном. Для чого це потрібно

logo


Технічну рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища завершили на 40%. Частину полігону вкрили трьома шарами: дренажним, ізоляційним та геотекстилем. Ці роботи виконують для того, аби захистити довкілля від виділення газів та ізолювати звалище від опадів. Після того планують розпочати біологічну рекультивацію. Про це Суспільному повідомив керівник комунального підприємства “Зелене місто” Тарас Калужний.

Грибовицьке сміттєзвалище почали вкривати захисним ізоляційним екраном.

“Наразі ми перейшли до найважливішого етапу – це ізоляція. Зараз ми прокладаємо на полігоні ізоляційні шари. У смітті було дуже багато шкідливого газу і цей газ ми також будемо контролювати, відводити. Також є багато шкідливої води, тому ми встановили трубопроводи, які цю воду будуть відводити”, — каже представник підрядної компанії Вейсел Кіліч.

Грибовицьке сміттєзвалищеСуспільне Львів

Грибовицьке сміттєзвалище

Також підрядник завершує роботи на схилах полігону, аби попередити ризики зсувів.

“Полігон є під певним кутом — 5%. Це для того, щоб унеможливити обвал, щоб правильно відвести опади та води, які тут сформувалися свого часу. Спочатку ми сформували купол, тобто все сміття, яке було на тілі полігону, вивозили у спеціальні точки відповідно до документації. Після того ми накривали його дренажним композитом, геомембраною і матеріалами, які забезпечують правильний збір газу”, — каже керівник комунального підприємства “Зелене місто” Тарас Калужний.

Грибовицьке сміттєзвалищеСуспільне Львів

Грибовицьке сміттєзвалище

Технічну рекультивацію полігону планують завершити до кінця липня 2022 року. Після цього розпочнуть біологічну рекультивацію — посіють траву та висадять дерева та кущі. Цей етап триватиме до 2025 року.

“Ці роботи виконують за світовими взірцями, коли спочатку проводиться технічна рекультивація, а за нею — біологічна. На жаль, говорити про те, що по завершенню цих робіт всі екологічні небезпеки будуть усунуті, не можна, тому що на сміттєзвалищі накопичені великі об’єми шкідливих речовин, величезні обсяги відходів. Але порівняно з тим станом, який був до початку цього проєкту, то безперечно, що екологічна ситуація покращиться”, — каже еколог Анатолій Павелко.

Грибовицьке сміттєзвалищеЛМР

Грибовицьке сміттєзвалище

Після завершення рекультивації полігону проведуть конкурс на найкращу ідею для облаштування цього місяця.

Що відомоЛьвівський полігон твердих побутових відходів поблизу села Великі Грибовичі відкрили близько 60 років тому.У 2011 році Львівська міська рада визнала ситуацію на сміттєзвалищі у Великих Грибовичах та на прилеглих територіях “екологічно недопустимою та такою, що потребує невідкладного вирішення”.У травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі була пожежа. Через зсув сміття загинули 4 людини. Роботу звалища зупинили, сміття зі Львова почали вивозити на інші полігони області та України.У 2017 році міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що будівництво сміттєпереробного заводу планують розпочати за рік, проте у 2018 році будувати завод так і не почали.Один із ліквідаторів пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі реконструював хронологію подій.У серпні 2020 року Львівський окружний адміністративний суд постановив, що усі засідання щодо будівництва сміттєпереробного заводу у Львові транслюватимуть онлайн.Галицький районний суд Львова виправдав ексчиновника Львівської міської ради Юрія Гольця, якого звинуватили у службовій недбалості, що призвела до пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі.У квітні 2021 року на Грибовицькому сміттєзвалищі почали монтувати системи для дегазації полігону. Там планують пробурити 300 свердловин для видобутку біогазу. Про це Суспільному розповів тодішній керівник комунального підприємства “Зелене місто” Святослав Євтушенко.У серпні 2021 року на Грибовицькому сміттєзвалищі розпочали новий етап рекультивації. Підрядна організація підрядна почала вкривати полігон дренажним та ізоляційним шаром, щоб законсервувати сміття.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону