Грузинські, німецькі та українські театри з’їхалися до Львова на фестиваль «І люди, і ляльки»

logo
106944_gruzinski_nimecki_ta_ukrajinski_teatri_z_.jpeg


Театри із різних міст України та інших країн фестивалили у Львові з 1 до 3 липня. Утретє тут влаштовують фестиваль «І люди, і ляльки».

Львівський театр «І люди, і ляльки» три роки тому заснував однойменний фестиваль. За час існування актори сідали на вози і їхали селами, як у давні часи, щоб зіграти вистави на площах просто неба. А ще влаштовували карнавальну ходу містом, наповнювали усі театральні майданчики Львова гастрольними виставами.

Цьогоріч до нас з’їхалися українські, німецькі, грузинські колективи.

«Ми намагалися, щоб фестиваль був як огляд найліпших вистав. Цього року приїхали наші гості з Грузії, з міста Батумі. Безумовно, були це фантастичні вистави від драматичного театру Бакірова», – повідомив засновник і директор фестивалю Олексій Кравчук.

Фестивальні вистави грали на сценах 5 львівських театрів для глядачів віком від 2 до 102 років на будь-який смак і з різною стилістикою.

«У непростий час для України, є тривога в настроях людей, а мистецтво – це те, що пробуджує людину, заставляє мислити, вірити в краще. Для акторів такий фестиваль – це школа, рух вперед. А для глядача – це знайомство з кращими виставами. Так що спасибі Львову», – каже директорка Хмельницького театру ляльок Алла Пундік.

Такий зліт – ще й нагода зустрітися у неформальній тусівці режисерам, акторам, критикам і публіки. А це важливо для творчого руху.

«Тут прекрасна, чудова домашня атмосфера. Я взагалі фестивалі дуже люблю, тому що збираються люди, які дуже довго один одного не бачать і завжди це свято, радість спілкування, неймовірно гарні люди», – ділиться враженнями головний режисер Хмельницького театру ляльок Сергій Брижань.

Фестиваль виходить за межі тільки лялькових театрів, показують себе і драматичні театри.

Завершив фест «І люди і ляльки» увечері 3 липня Чернігівський музично-драматичний театр імені Т. Шевченка шекспірівською «Комедією помилок».


А поділитися?