“Хочу малювати, мене просто рве”: як боксер зі Львова докорінно змінив своє життя (Відео)

logo
162185_hochu_maljuvati_mene_prosto_rve_jak_bokse.jpeg


Картини Івана Притули
Картини Івана Притули

5 канал

Львів

04.01.2018 20:49

Львів’янин Іван Притула із професійних боксерів перекваліфікувався у художники. Каже, що писати картини – це його дитяча мрія

За темою

>
“Ювелірна” техніка розпису: дніпровські майстри-емальєри готують серію монументальних робіт

  Протягом року спортсмен намалював десятки картин, відбулася і перша його виставка. Про незвичайне перевтілення – далі у сюжеті.

Замість боксерських рукавиць Іван бере до рук шпатель та малює вечірній Львів. У нього спортивна зовнішність, він не знається на техніках та не має художньої освіти. Каже, що малює серцем.

“Я простим олівцем собі намагаюся накинути контури. Якщо нічого конкретного не виходить, а я мало простим олівцем малюю, потім я накидаю масло. Хтось називає це “наївне мистецтво”. У  мене нема художньої освіти і я не знаюся на техніках”, – каже Іван.

Притула – кандидат  у майстри спорту з боксу, призер міжнародних турнірів. Два роки тому через травму пішов із спорту та здійснив дитячу мрію – почав писати картини.

“Мені наснився сон – галерея, купа моїх робіт, багато людей, телебачення і всі такі щасливі, всі все купляють, всі задоволені. Зранку я пішов, купив полотно таке невеличке 40 на 50 і намалював коней”, – каже боксер-художник.

Художник-самоучка малює все: портрети, природу, тварин та архітектуру. У колекції Івана вже більше двох десятків робіт.

“Для мене картина – це така хвиля настрою. Настрій підійшов – я хочу малювати, мене просто рве. Тоді ставлю полотно, і неважливо яке, беру улюблений червоний колір і все”, – зазначає Іван.

Колеги-митці жартують: помітно, що картини колишнього боксера мальовані силою.

“Постійне використання червоного, агресивних кольорів; постійне використання світло-бежевих, світло-голубих тонів при захисті. І маємо червоний “напад” і голубий “захист”. Це є прояв спортсменського мистецтва”, – каже художниця Зоряна Павлишин.

І хоч бокс – тепер у минулому, про спортивний зал Іван Притула не забуває.

“Були на його виставках картин. Дуже гарно малює. Його картини розходяться, будемо надіятися це майбутній Леонардо да вічні”, – розповідає тренер Івана Василь Шан.

Найбільша мрія митця – виставка робіт за кордоном та власна художня майстерня.

 

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, “5 канал”

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Унікальні картини українки: яку техніку вигадала мисткиня зі Львова


А поділитися?Вам має сподобатись...