Хотів бачити внуків: у Львові чоловікові пересадили рогівку ока від посмертного донора

logo


ЛЮДИ

Чоловік мав катаракту, а після невдалої операції на правому оці – майже перестав бачити

Фото: Oleg Samchuk

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова провели трансплантацію рогівки ока від посмертного донора. Про це сьогодні, 24 вересня,  на особистій фейсбук-сторінці повідомив гендиректор лікарні Олег Самчук. Таких операцій у Львові не було майже 20 років.

Першим пацієнтом став 69-річний чоловік із Прикарпаття. Він мав катаракту, а після невдалої операції на правому оці три місяці тому –  взагалі майже перестав бачити. Зір становив лише 2-3%. Повернути його могла трансплантація. Донором ддя нашого пацієнта став 54-річний чоловік, який помер унаслідок інсульту. Його дружина підписала згоду на донорство і завдяки цьому у вівторок у Львові ми пересадили п’ять органів: легені, серце дитині, печінку та нирки. Трансплантацію рогівки, яку тоді теж  вилучили, виконали напередодні, – розповідає Олег Самчук.

Операція пройшла під керівництвом професора Ігора Новицького. Трансплантацію він виконав спільно з завідувачем обласного офтальмологічного відділення нашої Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова Мар’яном Сарахманом. Вона тиавала годину. Завершилася успішно.

Фото: Oleg Samchuk

Фото: Oleg Samchuk

Фото: Oleg Samchuk

Перед операцією пацієнт сказав, що дуже хоче бачити, щоб жити повноцінно. Хоче бачити онуків, ходити по гриби і далі грати у футбол.Сподіваюся, що так і буде. Світла память донору. Співчуття і подяка його родині за це рішення. Також дякую колективу лікарні і нашим колегам з інших медустанов за те, що розвиваєте трансплантологію в Україні. Кожною такою операцією ви наближаєте той день, коли кожен українець, який потребує трансплантації, буде врятований в своїй країні, – додав Олег Самчук.