Хто безкарно вирубує ліс у Буському районі?

logo


За 11 місяців 2017 року у Буському районі офіційно було вирізано лісу, що перевищує площу міста Буська. А якщо подивитись не на офіційні дані, то стає ще страшніше. Чому так безоглядно і безкарно винищують ліс? Чому «чорні» дроворуби почали вільно почуватись на території Буського району?

«Ось така «фіра дров» без жодного маркування на місцях спилу вільно пересувається дорогами Бузеччини, – пише під світлиною у соцмережі Facebook громадський активіст Володимир Типило. – «ДП «Буське лісове господарство», Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, а де контроль за вирубкою деревини? Головне управління Національної поліції у Львівській області, може Вам варто посилити та збільшити кількість екіпажів для контролю, особливо в передноворічний час, коли із лісу сотнями будуть вивозитися ялинки та смереки? Я прошу місцеву владу втрутитися у цю ситуацію із розпилом лісу у Буському районі…».За словами громадського активіста, потрібно зібрати весь депутатський склад разом із поліцією та керівництвом лісгоспу і виїхати на місця масштабних рубок лісів. Байдуже ставлення до цієї проблеми може призвести до екологічного лиха.

«Жоден нормативний акт не дозволяє вирубку деревини на одній площі під нуль, – каже Володимир Типило. – Крім цього в такому стані ліс, я за свої 37 років не бачив – його ніхто не чистить. Найбільше мені відомо ліс возять у Топорові, там же є і пилорама… На жаль, у нас все відбувається на папері – прості переписки, які не містять жодної дії».Один із колишніх лісничих розповів журналістам «Буського медіа порталу», що вже не раз районні депутати і активісти виїжджали на місце рубок. Однак на площах рубок лісгосп представляв лісорубні квитки. А все тому, що в їх у великій кількості в обласних структурах лісгоспу погоджують. Очевидно, хто платить, той замовляє музику.Громадський активіст Володимир Типило вирішив детально вивчити питання вирубки лісу. У своєму черговому дописі він зазначає:«Масштаби лише офіційного дозволу на вирубку лісу у Буському районі просто вражають. Згідно даних Буського ДЛГП «Галсільліс» землі лісового фонду розташовані на території 23 сільських рад району загальною площею – 3764,4га.Проведений поділ лісів на категорії:2 категорія – Рекреаційно – оздоровчі ліси 349,1 га3 категорія лісів – Захисні ліси 769,5 га4 категорія лісів – Експлуатаційні ліси 2645,8 гаЗгідно офіційних даних, станом на 10.11.2017 видано лісорубних квитків по Буському районі на 2017р. для суцільної рубки на площу – 176 га, на інші види рубки -514 га.Загальною площею 690 га, що перевищує площу міста Буська.Простими словами лише за 2017 рік чиновники вирізали офіційно лісу у Буському районі на площі, що більша площі міста. І це лише за один рік.Якщо глянути вище, то загальна площа усього фонду 3764,4га, з якого законом заборонено вирубку у 2 категорії. Про масштаби трагедії, яка насувається неважко здогадатися. Але це лише офіційні дані, крім них ще є пилорами і меблеві виробництва, куда деревина попадає не через офіційну вирубку. Чому немає офіційної позиції району щодо таких дій області?».

На чисельні звернення активістів відреагував голова Буської районної ради Богдан Глова, який надіслав запит до керівництва лісового господарства. Подаємо оригінальний текст:

 В.о. директора ДП «Буське лісове господарство» Яворському М. В.

Керівнику Буського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Гаркоту І. Ф.

Щодо вирубки та відновлення лісів

Доводимо до Вашого відома, що до керівництва Буської районної ради надходять чисельні звернення депутатів, представників громадськості, які наполегливо піднімають перед місцевими органами влади питання здійснення вирубки лісів, зокрема щодо проведення суцільних рубок спеціалізованими підприємствами, а саме представниками Державного підприємства лісового господарства та Обласного комунального лісогосподарського підприємства Львівської обласної ради «Галсільліс» а також питання відновлення лісів. Та враховуючи те, що Буська районна рада згідно закону не наділена функціями погодження вирубки лісів, чи інших насаджень, прошу надати наступну інформацію:

– Подати обсяги здійснених рубок лісів на ввіреній Вам території в межах Буського району, які були проведені протягом 2017 року станом на перше грудня поточного року. Вказати переваги при виборі ділянок на проведення цих рубок. Згідно яких документів проводились дані рубки ?

 – Чи ставляться маркування по кожному зрізаному дереві на місцях зрізу ?

– Надати інформацію щодо реалізації деревини, зокрема скільки реалізовано в межах України, а які обсяги продані за кордон ?

– Подати план здійснення рубок лісів на ввіреній Вам території в межах Буського району на 2018 рік.

– Надати інформацію про проведені заходи щодо відновлення (посадки) лісів на ввіреній Вам території в межах Буського району у 2017 році.

– Подати план про проведення заходів щодо відновлення (посадки) лісів на ввіреній Вам території в межах Буського району на 2018 рік.

ВІД РЕДАКЦІЇ: Еколог Олег Листопад каже, що в Україні порахувати тіньовий обіг деревини може тільки Кабінет Міністрів і КРУ. На сьогодні є випадки коли рубають по одному і тому ж лісорубному квитку по декілька разів. Коли рубають ліс і пишуть, що якість його «третій сорт», а насправді це деревина вищого сорту. За стандартами «Грінпісу» та інших міжнародних організацій – це незаконні рубки. Це рубки за документами, які не потрапляють у жодну статистику.

Роман МАТВІЮК