Хто міг купити машину у Львові сто років тому: вартість автівок та незвичні податки

logo


У Львові 1930-х років автомобілі вже не були дивиною, втім, і дозволити собі їх могли далеко не всі. Ціна однієї машини могла становити десятирічний заробіток звичайного працівника!

Про те, хто у Львові міг купити собі машину сто років тому, розповідають у “Фотографіях старого Львова”. 

 Водохреща у Львові: традиції святкування століття тому

Ціна автомобіля

У Львові 1930-х років на вулицях вже можна було зустріти чимало різних марок машин, і ціни у них були, відповідно, різні. До прикладу, один з найдешевших автомобілів Fiat 500 коштував близько 3 800 злотих. Схожий на нього, але вже австрійського виробництва Steyr 50 – 4 250 злотих. Були і дуже дорогі моделі – Opel Olimpia А коштував цілих 6 800 злотих.

Хто міг купити собі машину у Львові сто років тому

Звичайно, вартість машини залежала і від її розміру. У Львові автівки можна було придбати або в салонах, або на щорічних Східних Торгах – нові моделі можна було купити, але забрати тільки після закінчення виставки. Одна з найдорожчих представлених на цих торгах моделей – Mercedes 320, коштувала 33 500 злотих. Зараз ця цифра не здається суттєвою, але насправді таку суму звичайний робітник міг заробити тільки за десять років праці!

Хто міг купити собі машину у Львові сто років тому

Податки на машини

В ті часи за машини потрібно було сплачувати щорічні податки – і тому покупка автомобіля могла стати ще не найбільшим вкладенням водія. Система була такою – за кожні 100 кг машини платили 15 злотих. 

Хто міг купити собі машину у Львові сто років тому

Податок для багатьох був надто великим, тому існували певні послаблення: можна було зменшити його вартість аж на 60%, якщо машину можна було використовувати у військових цілях. Та якщо водій погоджувався на такі умови, він мав бути готовим до того, що в разі війни його автівку заберуть. 

Хто міг купити собі машину у Львові сто років тому

Більше новин про історію Львова

Давнім львів’янам завжди подобалися лижі. У 20 столітті не було чимось дивним побачити людину у місті, яка пересувається саме таким способом. Старі світлини з’явились у мережі.
Зима завжди додає особливого шарму Львову. Зимові пейзажі особливо захоплюють. Лапатий сніг зачаровує. Трішки магії у час, коли йде війна. У мережі з’явилися фото засніженого Львова у 1941 році.