Інспектор Гройсман: як пройшов візит прем’єр-міністра на Львівщину

logo


У четвер, 21 березня, Львівщину з офіційним візитом відвідав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Глава уряду відвідав міжнародний форум підтримки фермерства Agroport Ukraine 2019 та перевірив хід ремонтних робіт дороги Львів-Пустомити-Меденичі.

ZAXID.NET розповідає про перебіг та підсумки візиту прем’єр-міністра.

Від плуга до дрона

Прибуття до Львова Володимира Гройсмана спричинило неабиякий ажіотаж серед місцевих посадовців. Впродовж візиту прем’єр-міністра супроводжували голова ЛОДА Олег Синютка, двоє його заступників, голова ЛОР Олександр Ганущин, нардепи Богдан Дубневич та Оксана Юринець та ще з десяток посадовців обласного і районного рівня.

Головною причиною візиту прем’єр-міністра називають 10-й міжнародний форум підтримки фермерства Agroport Ukraine. Форум проводять в конференц-залі Міжнародного аеропорту ім. Данила Галицького. Голова уряду рушає туди одразу з борту літака. Дорогою він минає ряд плугів, сівалок і тракторів та не стримується, щоб не посидіти хвилинку в кабіні американського трактора Case.

У львівському аеропорту Володимир Гройсман посидів за кермом американського трактора (фото Володимира Гройсмана/Facebook)

У вестибюлі терміналу Гройсман із Синюткою розглядають гастрономічну мапу Львівщини, по якій повзають равлики та плавають в акваріумі осетрові риби. Тим часом у натовпі перешіптуються про таємничу дієту прем’єра, завдяки якій йому вдалося помітно схуднути. Потім Володимир Гройсман проходить рядами стендів з новітніми досягненнями українського АПК. Особливу увагу привертають сільськогосподарські дрони для обробки полів.

У конференц-залі якраз завершується панельна дискусія про сталий розвиток у сільському господарстві. Під час неї експертка з Голландії нагадує мешканцям Львівщини про шкоду від спалювання трави. Під оплески залу на сцену виходить Володимир Гройсман. Він висловлює глибоке переконання в тому, що АПК – це «драйвер» розвитку економіки України і наголошує на чіткому «таргетуванні» підтримки урядом фермерських господарств.

Володимир Гройсман під час виступу на форумі Agroport West Lviv 2019 (фото прес-служби Міжнародного аеропорту ім. Данила Галицького)

Прем’єр-міністр заявляє, що Україна входить в топ-7 експортерів аграрної продукції у світі, хоча це твердження не відповідає дійсності. Голова уряду обіцяє більше інвестицій і слушно зауважує, що в експорті аграрної продукції переважає сировина, а продуктів переробки вкрай мало.

«Ми ще не використали навіть на третину наш потенціал. Наше завдання –створити кінцевий продукт споживання, на якому буде написано Made in Ukraine. Його ми представимо на полицях і ринках країн світу », – завершує свою промову Володимир Гройсман.

Далі він у супроводі численної свити рушає до Щирця. Там уже третій рік капітально ремонтують стратегічну дорогу державного значення Т-14-16, яка має скоротити шлях зі Львова до Дрогобича, Трускавця і Східниці.

Дорогі кілометри

Навпроти залізничної станції в Щирці зібралося кількадесят чоловіків у світло відбиваючих жилетах – це працівники Служби автомобільних доріг та компанії «Онур Конструкціон». Поруч стоїть гурт місцевих мешканців – усі чекають на Володимира Гройсмана.

Техніка дорожників завмерла в урочистих позах: при піднятий кузов самоскида ось-ось почне сипати щебінь у ковш бульдозера, блимають ліхтарями бетономішалки. Обочини розритого дорожнього полотна рясно прикрашають помаранчеві конуси.

Володимир Гройсман спілкується із робітниками компанії «Онур» (фото прес-служби ЛОДА)

Дорогу протяжністю 47 км зі Львова на Меденичі почали ремонтувати у листопаді 2016 року. Відтоді підрядник виконав капітальний ремонт на лише на відрізку в 9 км.

За інформацією прес-служби ЛОДА, вартість робіт на ще трьох запланованих ділянках становить майже 997 млн грн. Тобто вартість ремонту двосмугової дороги зі Львова на Меденичі точно перевищить 1 млрд грн, хоча у 2016 році ЛОДА повідомляла про вдвічі нижчу орієнтовну вартість ремонту – 500 млн грн. Таким чином вартість ремонту одного кілометра дороги перевищить 20 млн грн. За даними системи ProZorro, середній показник вартості ремонту 1 км доріг в Україні становить 12,23 млн грн.

На запитання ZAXID.NET про вартість та якість ремонту Володимир Гройсман ухильно відповідає, що про результат потрібно говорити після завершення робіт.

«Як я можу бути задоволеним, якщо тільки починають робити дороги. Коли їх зроблять, то ми з вами разом оцінимо. Ціна формується залежно від обсягу робіт, а тут роблять тротуар, велосипедні доріжки, освітлення. Це комплексний підхід», – резюмує прем’єр-міністр.

Він підходить до стендів, на яких зображені заплановані ремонти та будівництво нових доріг на Львівщині. Голова ЛОДА Олег Синютка з указкою в руках розповідає керівникові уряду про найважливіші напрямки роботи.

Олег Синютка показує Володимиру Гройсману дорожню інфраструктуру Львівщини (фото прес-служби ЛОДА)

«Ця дорога зроблена? Так, я тут був. А це на Луцьк, а тут – на Тернопіль?», – уточнює Володимир Гройсман.

Від стендів він іде спілкуватися до робітників. Вантажівки починають працювати – стелять «подушку» під майбутній асфальт. До Гройсмана підходять місцеві мешканці, запитують про вибори і підвищення пенсії. Він всіх вислуховує, заспокоює, прощається і йде до машини.

«Але так схуд! І темні плями під очима – то або печінка, або жовчний…», – діляться враженнями щирецькі жіночки.

Тим часом чорний Land Cruiser з прем’єром зникає за поворотом, а дорожня техніка поволі починає роз’їжджатися.