Інспектори паркування у Львові запрацюють із жовтня

logo
216966_inspektori_parkuvannja_u_lvovi_zapracjuju.jpeg


Наразі триває відбір кандидатів на інспекторів, тож поки що водіїв штрафуватимуть патрульні.Фото: trbimg.com

Фото: trbimg.com

Від завтра, 27 вересня, в Україні набуває чинності новий закон про реформування галузі паркування, за яким у Львові мають запрацювати інспектори з паркування, котрі зможуть штрафувати водіїв-порушників без їх особистої присутності біля авта. Втім на вулиці Львова інспектори з паркування вийдуть лише у жовтні. Про це під час брифінгу повідомив Богдан Міляр, який очолюватиме відділ інспекторів із паркування при управлінні безпеки міста.

«Ми розраховуємо на людей із юридичною освітою, аби вони знали законодавство та могли пояснити порушникам, чому їх оштрафували», — повідомив Богдан Міляр. 

До середини жовтня водіїв, як і раніше, штрафуватимуть поліцейські. За словами керівника управління безпеки міста ЛМР Юрія Діля, наразі триває відбір кандидатів на інспекторів, яких загалом має бути 20 — по 5-6 інспекторів на район.

«Технічна межа оголошення конкурсу становить 30 днів, відділ інспекторів із паркування створили тільки на минулій сесії, тож наразі триває відбір кандидатів на державну посаду. Можливо кілька людей працюватимуть за контрактом разом із патрульними, проте поки що ми відбираємо», — розповів Юрій Діль.

До евакуації не правильно припаркованих автомобілів залучать 4 евакуатори. Ще 4 згодом закуплять на умовах лізингу. За словами Юрія Діля, загалом для міста необхідно щонайменше 12 евакуаторів. 

Інспекторам із паркування закуплять планшети та мобільні принтери, аби можна було залишати інформацію про порушення одразу на авто. Крім цього, порушники отримуватимуть повідомлення про штраф і порушення за місцем проживання, яке вказане у Єдиному реєстрі транспортних засобів. Інспектори також робитимуть фотофіксацію порушень, які можна буде переглянути згодом на сайті міської ради. Тож водіїв, які припаркувалися на платній стоянці, також просять лишати чек про сплату паркування під склом на авто.

Тих, хто паркуватиметься на коліях та перешкоджатиме проїзду трамваїв, штрафуватиме патрульна поліція, а позовом до суду за простій трамваїв займатиметься безпосередньо ЛКП «Львівелектротранс».

Порушення водіїв автомобілів на єврономерах будуть скеровувати у прикордонну службу, де визначатимуть власників авто та передаватимуть інформацію про порушення. 

Штраф за несплату паркування становитиме 20-ти кратний розмір оплати однієї години паркування. За словами керівника Патрульної поліції Львівщини Романа Пилипенка, наразі порушення паркування у Львові становить до 80%. 

«Щодня евакуатор забирає 4-6 авто на штрафмайданчик. Проте порушників значно більше. Їх кількість однозначно зросте зі збільшенням кількості евакуаторів у місті», — розповів Роман Пилипенко.

Наразі штрафмайданчики у Львові розташовані на вул. Конюшинній, Сахарова та верхній частині вулиці Личаківської. Згодом ще один майданчик відкриють у Мурованому, куди доставлятимуть авто, які довгий час простоюють у подвір’ях будинків та біля під’їздів і не придатні для користування.

Вікторія Ейсмунт


А поділитися?