Історія Пелчинського ставу: улюбленого місця для самогубств давніх львів’ян

logo


У Львові колись, ще у сиву давнину, містян тішив Пелчинський став – красива водойма, біля якої прогулювалися львів’яни. Але не лише цим відомий став – там покінчили з життям немало людей. 

Про історію ставу розповідають у “Фотографіях старого Львова”. 

: “Осяяний вільними науками”: історія відомого львівського лікаря XVII століття

Став з рибою 

Точна дата появи Пелчинського ставу достеменно невідома, але у XVI столітті він перебував у власності родини Пелків – звідси, власне, і тягнеться назва ставу. Раніше ставок належав братству при костелі Діви Марії, але тоді не приносив прибутку, тож його продали. 

Став у Львові

Новий власник сильно розширив став, почав розводити рибу, і став нарешті став прибутковим. В обмін на цей став Пелків мав щороку давати братству “віск і купу грошей”. 

Став у Львові

Водойма неодноразово змінювала власників, але згодом поряд побудували ще одну вкрай важливу для міста споруду – порохівницю. 

Королівська резиденція і місце для самогубств

У XVII столітті до Львова часто заїжджав польський король, і спеціально для нього поряд зі ставом побудували літню резиденцію, де монарх відпочивав від турбот. 

Став у Львові

Але наприкінці століття став почав занепадати, і там більше майже ніхто не гуляв. Такою ситуація була ще кілька століть, втім, потім став набув зовсім іншої слави. 

Став у Львові

Став здавався львів’янам ідеальним місцем для самогубств, і там їх відбулося немало. Зараз ставу не існує, на його місці – вулиця Вітовського. 

Більше новин про історію Львова

У соціальних мережах з’явилися світлини львівського фотографа Вілі Фургала, де група молодиків вивішували на одній із вулиць Львова гірлянду з купоно-карбованців.
Місто Ходорів на Львівщині завжди славилось своєю мальовничістю та багатолюдністю. У мережі з’явилися світлини столітньої давності.