Історія забудови “Знесіння”: розірвана угода, відхилений проект та сподівання

logo


Історія з скандальним проектом забудови у парку «Знесіння» нарешті має логічне завершення. У суді договір оренди між ЛМР та забудовником ТзОВ «Архібуд» розірвано. Водночас за рішенням громадських обговорень, проект реорганізації парку, що пропонували у ЛМР, відхилено.

Історія із забудовою природного ландшафтного заповідника тягнеться вже декілька років. Як відомо, територія парку дуже велика. Він не має чітких меж, тобто присвоєного кадастрового номеру, а лише умовні межі – окреслення вулицями.

У 2013 році в міськраді запропонували реорганізувати територію, визначивши конкретні зони. Тоді підготувати проект, який містяни визнали просто забудовою парку, що неприпустимо.

Вчора в місті презентували напрацювання, які вже були відхилені громадою у 2013 році. За словами активістів, в проекті було багато планів стосовно будівництва – це будівлі різного призначення, як житлового, так і соціального. Проект тоді відправили на доопрацювання. Очевидно, допрацьовувати ніхто нічого не збирався, адже, людям знову пропонували підтримати старі ідеї.

18 вересня відбулись чергові громадські слухання, де проект одноголосно відхили. За словами голови ГО «Магдебурзьке право» Зоряни Іванків, ці напрацювання не варто віддавати на перегляд, а потрібно розробляти актуальний проект.

Доля «Знесіння» й надалі залишається в руках самих мешканців. Ускладнює ситуацію те, що парк не має конкретних меж та, навіть, офіційного керівника. Як зауважила Зоряна Іванків, спершу потрібно відкрито обрати директора парку та з новим керівником і громадою писати концепцію парку.

Схема маршрутів на «Знесінні», запропонована ПП «Архново»Схема маршрутів на «Знесінні», запропонована ПП «Архново»

Водночас вчора сталась ще одна визначна подія. 10-річна боротьба за частину території парку завершилась перемогою активістів та містян. Йдеться про спробу будівництва на вул. Довбуша, 15. 19 вересня суд визнав недійсним договір із забудовником ТзОВ “Архібуд”, який на орендованій території вирішив зводити будинок. 2, 8 га землі оборони Львову повернув Львівський апеляційний господарський суд.

Історія скандальної забудови тягнеться вже декілька років. У 2007 році міська рада уклала договір із ТзОВ «Архібуд» щодо оренди ділянки парку, площею 2,8 га. Раніше ці території використовувались як військова частина. Формально, ділянка за адресою Довбуша, 15 належить до навколишніх території парку, але мала перейти у його землі. Проте її зайняв забудовник. Відповідні містобудівні умови йому затвердили у 2010 році. Згодом ухвалою міської ради від 2011 року передбачалось, що всі території парку, які вивільняються, передаються «Знесінню» в постійне користування. Договір забудовника завершувався цьогоріч, але, очевидно, у забудовника були інші плани. Наприкінці 2016 року туди завезли техніку та розпочали будівництво. Історія набула масштабного розголосу. Дії «Архібуду» пояснила юрист-еколог Софія Шутяк. Вона зауважує, що для отримання права подальшої оренди, потрібно фізично зайняти орендовану ділянку, щоб далі могти її викупити.

За словами представниці ТзОВ «Архібуд» Наталії Барбадин-Дунець, всі дозволи вони мали, будівництва не приховували. А ділянка на Довбуша, 15 є в переліку затвердженого списку Кабміну, як територія, яку можна викупити та приватизувати.

Згодом в міськраді мали намір розірвати договір із орендарем, але програли два суди.

Лише після довгої судової тяганини Львівський апеляційний суд розірвав угоду оренди між Львівською міською радою та ТзОВ «Архібуд», повернувши 2,8 га території.

Що ж, ці історії з парком позаду і добре, що вони закінчились на користь мешканців. Дуже сподіваємось, що територію парку дійсно реконструюють, але так, як того хочуть львів’яни!

Матеріали: dailylviv, pobudovano