Історики запустили проєкт із кримінальними історіями австрійського Львова

logo


Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 291 днів. За цей час ми опублікували вже 13789 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Ілюстрація: kryminal.localhistory.org.ua

Команда істориків запустила інтерактивний онлайн-проєкт «Кримінальні історії цісарського Львова». Спецпроєкт журналу «Локальна історія» охоплює дев’ять анімованих історій, написаних на основі газетних повідомлень межі ХІХ–ХХ століть.

Укладачі хотіли показати, що Львів межі ХІХ–ХХ століть – це не тільки розкішна архітектура і кав’ярні, але і злочинні драми, пограбування і вбивства.

Ілюстрація: kryminal.localhistory.org.ua

«Львів у складі держави Габсбурґів багатьом ввижається близьким до ідеалу. Місто розросталося і збагачувалося, походи до храмів чергувалися з відвідинами театрів. Ресторани і кав’ярні не могли вмістити всіх охочих», – розповідає автор проєкту Денис Мандзюк.

Ілюстрація: kryminal.localhistory.org.ua

«Але зовсім іншим постає Львів на сторінках тогочасної преси. Дописувачі скаржилися на брудні вулиці та неохайні кам’яниці. За яскравими вивісками часто ховалися бідність і розруха. Будинки розпусти, картярські притони, жебраки, вар’яти, кишенькові злодії. Ледь не щомісяця на смітнику знаходили труп немовляти. Майже щотижня, а іноді й по кілька разів, траплялося самогубство», – зауважує історик.

Скріншот з сайту kryminal.localhistory.org.ua

На головній сторінці читач знайде будинок з дев’ятьма активними віконцями, за кожним з яких ховається моторошна історія злочину. Заголовки цих історій цілком пасували би детективному роману: «Фатальна ніч у маєтку “Вишенька”», «Два трупи на вулиці Костюшка», «Він, вона, лікар, дуель» тощо.