«Я не ходжу, я – бігаю»: семирічна дівчинка з Мостищини одужала після важкої форми правця

logo


Усі фоото: Охматдит

Семирічна Ліліанка з Мостищини одужала після важкої генералізованої форми правця. Зараз дитина проходить реабілітацію, малює та ходить. Про це сьогодні, 11 січня, розповіли у львівській лікарі «Охматдит», де протягом двох місяців рятували дівчинку.

Наша донечка чудово почувається, сама ходить, грається. Ми продовжуємо курс реабілітації, щоб остаточно закріпити цей ефект, – каже мама маленької пацієнтки.

Сама ж дівчинка додає:

Мамо, я не ходжу, я – бігаю!

У лікарню дівчинку тепер приводять лише на планові огляди.

Як писав Galnet, правець у Ліліани діагностували у середині липня, після того як дівчинка впала і зламала руку.

Через те, що дитина тривалий час лежала, а її тіло судомило, м’язи та суглоби дівчинки ослабли. Тому з 11 вересня, відколи дитину виписали, вона проходить дороговартісну реабілітацію.

На жаль, дитина не була захищеною за допомогою вакцинації. Отже, нагадую! Спори правця є всюди! Найменша ранка може становити небезпеку! Порятунок один  – вакцинація! Безкоштовно держава гарантує щеплення у віці 2-4-6-18 місяців, 6, 16 років. У подальшому: 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86, 96 і так далі. Без обмеження віку! Якщо є травма – зверніться до лікаря за екстреною профілактикою! Перші симптоми: біль і посмикування м’язів, важко відкрити широко рот, «дивна» (сардонічна) посмішка, судоми. Летальність становить до 40%. Не варто випробовувати долю, – зазначила раніше головна епідеміологиня Львіщини Наталія Іванченко-Тімко.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.