Як бабуся з Раковця перетворила свою домівку на витвір мистецтва, – ФОТО

logo


Бабуся Параска проживає на Покутті, у селі Раковець, що на Львівщині, Пустомитівський район. Якщо ви коли-небудь опинитесь у цьому селищі, неодмінно завітайте на обійстя баби Параски.

Знайти її буде неважко – усі місцеві жителі знають, де розташований музей-оселя баби Файно, як її ще тут кличуть. “Відкрив” це місце світові Ігор Нагірний, запостивши фотографії цього місця у Facebook. Вся територія домівки пані Параски розмальована кольорами, що разом з предметами складаються у незвичне візуальне полотно ландшафту. 

Фото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор НагірнийФото: Ігор Нагірний

Хата, брама, вікна, плитка, клумби – все розфарбоване і ніби не з цього світу. Об’єкт і справді можна виставляти як суміш життя та мистецтва, проживання серед практичних декорацій, кожна з яких виконує свою первинну функцію. Баба Файно, до речі, охоче запрошує туристів у гості, тож новим гостям буде також рада. 

Односельці розповіли, що баба Параска та її покійний чоловік – вуйко Василь – вклали дуже багато праці, щоб їхня домівка вражала різнобарв’ям.

Нагадаємо, що нещодавно у Львові вирішили замалювати мурал, створення якого ініціювали студенти УКУ. Однак мурал визначили як “вандалізм”.

Джерело: Ігор Нагірний