Як громада Зимної Води за лічені хвилини одягає бійця

logo


Село Зимна Вода розташоване неподалік від Львова. Тут проживає трохи більше ніж десять тисяч людей. Ще у 2014 році, як тільки москаль напав на Україну, тутешні люди вирішили створити волонтерський рух, аби допомогти армії. Так його й назвали «Волонтерський рух Зимна Вода». Координує його Марія Низ. З того часу небайдужі люди з цього та навколишніх сіл допомогли не одній бригаді та сотням нашим захисникам. Сьогодні волонтерський рух знову активізувався.

У складському приміщенні ТОВ «Оазис Дах» розмістився пункт приймання допомоги. Величезний ангар майже заставлений крамом. Тут все: від палетів з водою, цигарок, домашніх консервацій, трилітрових слоїків із соленим салом до карематів, спальників, військового екіпірування, медикаментів, бронежилетів тощо. Сергій та Катерина Черепкові і їхні дві доньки Настя та Вікторія тут господарюють. Знають, де що лежить, куди треба складати те, що привезуть люди, і хто за цим має приїхати з військових.

— 8 років триває війна. А майже нічого не помінялося в кризових потребах армії. Потрібно все, а особливо: кевларові шоломи, бронежилети, тепловізори, хороші приціли, рації, тактичні рукавички тощо. Різниця між попередньою допомогою волонтерів і теперішньою ситуацією полягає в тому, що тепер ми мусимо підставити плече не тільки нашому війську та пораненим, але й новоствореним бригадам територіальної оборони та біженцям, яких надзвичайно багато приїжджає в західні області і, зокрема, у Львів. — зазначає Марія Низ.

Сьогодні вона разом з однодумцями та помічниками працює фактично цілодобово. Телефон розривається від дзвінків, а сторінка у фейсбуці постійно оновлюється залежно від потреб конкретного військовослужбовця, окремого підрозділу чи бригади.

Ці невеличкі повідомлення мають такий вигляд: «Зимна Вода, терміново! Для УАЗ, КАМАЗ, ЗІЛ!!!! На ВЖЕ! Антифриз (багато), каністри, патрубки, кабелі на свічки, свічки екранізовані, звичайні свічки». Або «Знов актуально — кошти, бронежилети. Допомагайте, пліз… Нема змоги фінансово, то допоможіть з пошуком — тільки конкретні перевірені контакти…»

— Я хочу сьогодні подякувати сотням громадян… прекрасним, щедрим, відданим… Я передати не можу, як це надихає, коли ти бачиш біля себе людей, готових на перше прохання кинутися допомагати! Бачити, як за день виростає забезпечений усім необхідним тимчасовий шпиталь, як ростуть барикади і зміцнюється оборона, як підтримують вимушених переселенців, як за лічені хвилини одягають бійця, як знаходиться те, що вчора називалось «дикий дефіцит»… як при цьому гуртуються ще вчора незнайомі люди… Це перемога вже, бо це перемога над байдужістю, бо це перемога Нації. І поки хтось думає, що він нас знищує, насправді він нас відроджує! Слава Україні, слава ЗСУ і слава усім, хто в тилу, але в строю! — не маючи часу особливо балакати, говорить Марія.

Кому потрібна допомога або хто може надати допомогу, Марія Низ залишила контактний телефон: (067) 718-50-55.

Наш народ не здолати! Разом до перемоги!

Фото автора