Як на Львівщині 100 років тому влаштовували стихійні ринки: підбірка стародавніх фото

logo


Протягом довгих століть основними місцями для купівлі у Львові були базари та стихійні ринки. Тоді організація такого дійства була справжнім святом для любителів обзавестись чимось цікавим чи просто необхідним.  

Новини.LIVE підготувало для вас підбірку фото вуличної торгівлі на Львівщині 100-літньої давнини.

Трохи історії

Один із найдавніших львівських ринків – базар на площі Ринок, передає сайт “Фотографії старого Львова”. Він розміщувався з південної, північної та західної сторони площі. Однак, сама торгівля на цьому ринку мала певні суворі обмеження. Зокрема, торгувати тут дозволялося виключно фруктами, овочами, молочними продуктами та квітами. Однак уже під час Другої світової війни цей базар припинив своє існування.

ринок, Львів

ринок, Львів

ринок, Львів

Ще один давній ринок існував колись по вулиці Тершаківців. Про це, зокрема, говорять давні назви цієї території, такі як “Песій Ринок”, “торговиця будівельного дерева”, “Фімарк”, що в перекладі з німецької означає “скотний ринок”. Після Другої світової війни ринок тут проіснував до кінця 1960-х років.

Стрийський ринок, що розташований тепер на межі вулиць Шота Руставелі та Стрийській, бере свій початок теж ще з австрійських часів. Однак, він є значно молодшим за інші львівські базари. Перша торгівля в цьому місці розпочалася на початку XX ст. За польських часів тут вже були впорядковані торгові ятки. Однак, офіційною датою заснування ринку вважають 1947 рік, тобто коли вже за радянської влади тут було зведено впорядкований критий ринок.

ринок, Львів

ринок, Львів

ринок, Львів

ринок, Львів

ринок, Львів

ринок, Львів

Більше новин про давні фото історичного Львова

Сфотографувати Львів з висоти пташиного польотувперше вдалосявлітку 1910 року.Саме тоді, завдяки старанням клубу “Awiata”, над Львовом відбувся політ повітряної кулі з трьома пасажирами на борту: інженерами Е. Лібанським, К. Ріхтманом та військовим поручником Харнішем. Але ці фотоне вдалось віднайти.
У першій половині жовтня 1908 року у Львові на Виставковій площі та в приміщенні Палацу мистецтв (тепер – кафедра фізичного виховання НУ “Львівська політехніка” у Стрийському парку)відбувалася виставкакулінарного мистецтва, на якій галицькі кухарі та кондитери представляли свої найвишуканіші смаколики.Це була перша такого роду виставка у тогочасній столиці Галичини.

В мережі на іноземних аукціонах знову пощастило відшукати добірку ретро фото, які були зроблені на території сучасної Львівщини. Всі світлини датуються періодом Першої світової війни.