Як нагороджували почесних львів’ян. Фото

logo


Загалом нагороди та почесні відзнаки отримали 47 львів’ян.Фото: Вікторія Ейсмунт

Фото: Вікторія Ейсмунт

Сьогодні, 5 квітня, у Львівській міській раді відбулась урочиста сесія, на якій нагородили почесних львів’ян, громадських діячів, працівників комунальних підприємств, волонтерів, воїнів та діячів культури міста.

Цього року відзнаку «Почесний громадянин міста» отримав Роман Панченко — військовослужбовець, солдат 25-ї повітряно-десантної бригади Збройних Сил України. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (2014 р.). Золотий та срібний призер зі стрільби з лука міжнародних змагань «Ігри Нескорених».

«Почесним громадянином міста» обрали Джеймса Темертея, відомого мецената і підприємця українського походження з Канади. Зокрема, він фінансував видання українських книг, серед яких подарункове видання «Кобзаря» та брав участь у низці благодійних проектів. Один із найвизначніших проектів у Львові, фундатором якого став Джеймс Костянтин Темертей стало будівництво Центру Шептицького, який відкрили торік восени. Відзнаку за Джеймса Темертея отримав племінник Генріх Шимонович.

Званням «Шляхетна львівська родина» нагородили сім’ю Гладишевських, декілька поколінь якої зробили вагомий внесок у розвиток наукового та культурного середовища Галичини. Голова родини Іван Гладишевський працював учителем, а його син Євген та онук Роман отримали наукові ступені у галузі хімії.

До привітань із Днем міста Львова долучитися гості з інших міст України та з-за кордону. Зокрема зі словами подяки виступив міський голова міста Суми, делегація з Польщі, зокрема з Вроцлава, Любліна, Ряшева та Пловдіва, духівники та предствники обласної влади.

Вікторія Ейсмунт