Як планують змінити перехрестя Сахарова – Вітовського. Схеми руху

logo


У «Львівавтодорі» напрацювали два варіанти реконструкції перехрестя.фото: Твоє місто

фото: Твоє місто

Цього року у Львові планують розробити проект реконструкції перехрестя Сахарова – Вітовського. У ЛКП «Львівавтодор» напрацювали варіанти реконструкції, які пропонують до обговорення мешканців.

Перехрестя вулиць Сахарова, Вітовського, Коперника, Нечуя-Левицького, Героїв Майдану та Лук’яновича є одним із найскладніших для проїзду транспорту та пішоходів, проте не відзначається підвищеним рівнем аварійності.

На частині напрямків люди перебігають вулицю поза пішохідним переходом, оскільки об’хід є довгим і подекуди незручним. Також на перехресті відсуня якісна велоінфраструктура. Через це перехрестя проходить автобусні маршрути №9, 21, 24, 42, 43, 45, 48, 114 та трамвайні 1,3,4,9. Після коригування трамвайної мережі тут проходитимуть маршрути №3, 4, 5, 9, а частота їх руху ще зросте.

Недоліком наявної організації перехрестя є неможливість організувати рух трамваїв у необхідних місту напрямках: з Княгині Ольги в сторону Вокзалу (виїзд з депо на Городоцькій до Аквапарку проіснував кілька років після запуску лінії на Княгині Ольги) та по Коперника в центр (ця лінія існувала до 1980-х років як виїзд з депо в напрямку центру).

Перший варіант реконструкції, передбачений детальним планом, перехрестя передбачає лівосторонній рух на вулиці Героїв Майдану на під’їзді до перехрестя, що має спростити світлофорне регулювання та підвищити пропускну здатність перехрестя загалом.

Трамвайні зупинки в напрямку Вітовського та в напрямку Коперника розділили окремо. Для авто пропонують прямий заїзд до центру по Коперника, але лише одна смуга на виїзд з центру.

У другому варіанті передбачили реконструкцію з незначними змінами та більш класичною організацією руху на Героїв Майдану. Зупинка трамваїв у напрямку Коперніка і Вітовського – спільна для всіх маршрутів. Виїзд з центру по Коперника для авто прямий, а заїзд – ускладнений. 

Обидві проектні пропозиції передбачають прокладання трамвайних колій на Коперніка та уможливлення повороту трамвая з Сахарова на Київську.

Крім цього, обговорюється можливість руху автобусів по Сахарова на естакаді разом із трамваями та спільними зупинками. Це може дозволити автобусам під час заторів економити до 10 хвилин при проїзді Сахарова від Горбачевського до Вітовського. Спільні трамвайно-автобусні зупинки можна облаштувати і без повного перекидання маршрутів автобусів на естакаду.

Схеми ЛКП «Львівавтодор»