Як Садовий розіграв «золоту акцію» в Дніпрі

logo


Завдяки Мішалову репутація «сміттєвого короля» знову опинилася під загрозою

Представники «Самопомочі» Андрія Садового у міськраді Дніпра здобули таку собі золоту акцію. Її тримачем став керівник партії львівського мера В’ячеслав Мішалов, якого призначили секретарем в березні 2016 року. Про це йдеться в статті dsnews.ua.

Мер Дніпра Борис Філатов та Мішалов – ситуативні союзники, їхні функції чітко розділені. Філатов старанно працює на свій рейтинг, пакуючи різні міські проекти в правильну піар-обгортку, в той час як Мішалов забезпечує голоси в міськраді, а також управляє левовою часткою міських фінансів.

Результатом даного симбіозу стала історія з реконструкцією дніпровського Нового мосту, який з легкої руки Філатова став головним іміджевим проектом поточного року. І якщо сама доцільність капітального ремонту даного об’єкта, особливо після «втомленого» Шулявського мосту столиці, дійсно не викликає сумнівів, то у багатьох експертів виникають серйозні підозри щодо можливої ​​корупції в історії з головним дніпровським шляхопроводом.

Справа в тому, що сім’я В’ячеслава Мішалова давно, ще з часів Януковича, і дуже щільно займається тендерними схемами не тільки в Дніпрі, але й по всій Україні. Варто нагадати, що чотири роки тому, 1 березня 2013 року, розпочав свою роботу знаменитий вертолітний майданчик в селі Пекарі під Каневом – поряд з Межигір’ям це один з найяскравіших символів державного марнотратства епохи Януковича. Вертодром коштував українському бюджету 10 млн. доларів і з того часу використовувався за призначенням лічені рази. Серед підрядників даного будівництва фігурувала група компаній «Майстер», підконтрольна дніпропетровському бізнесменові Дмитру Мішалову – батькові нинішнього секретаря міськради Дніпра.

Великим замовленням на будівництво вертолітного майданчика в Каневі група «Майстер» зобов’язана голові свого київського представництва Глібу Вакунову. Саме Вакунов в 2011 році очолив держпідприємство «Інфраструктурні об’єкти». Волею долі топ-менеджер «Майстра» став людиною, що відповідає за розподіл сотень мільйонів гривень з держбюджету, зокрема, і на будівництво нового корпусу «Охматдиту» і скандального дата-центру з вертодромом в центрі столиці. Крім канівського вертолітного майданчика, компанії Дмитра Мішалова також освоювали 727,25 млн. гривень на проект з реконструкції даху НСК «Олімпійський» під «Євро-2012».

Ще одним успіхом Дмитра Мішалова і групи «Майстер» за часів Януковича стала перемога в муніципальному тендері на будівництво багатоповерхівки на околиці Дніпра вартістю 87,88 млн. грн. Будинок планували здати в кінці 2014 року, але його будівництво навіть не почалося, а компанії, що входять в групу «Майстер», стали одна за одною припиняти свою діяльність. До кінця переломного для всієї країни 2013 року Дмитро Мішалов перебував у стані, близькому до банкрутства.

І все б закінчилося, якби в 2015 році на місцевих виборах до міськради Дніпра не зайшов Мішалов-молодший, якого вже в 22 роки називали «олігархом UA-нета». В’ячеслав Мішалов встиг здобути блискучу західну освіту, докласти руку до створення низки знакових всеукраїнських Інтернет-ресурсів, відкрити рекламне агентство, платіжну систему та інвестувати в низку телеком-провайдерів у Дніпрі. Андрій Садовий помітив вміння Мішалова-молодшого підходити системно до вирішення бізнес-питань і за півроку до місцевих виборів довірив йому міську партійну організацію «Самопомочі».

У 2015-му В’ячеслав Мішалов висунувся в депутати міськради за списком Партії «Самопоміч”. Її обличчям і першим номером списку став Артем Хмельников – молодий юрист, який спеціалізується на злиттях і поглинаннях. Сам Мішалов-молодший скромно опинився в прохідній частині списку. «Самопоміч» пройшла до міськради, отримавши 5,9%.

Більшість у міськраді сформувалося не одразу – всю зиму між його майбутніми учасниками йшли торги і обговорення можливих конфігурацій. Фракції «Самопомочі» з її п’ятьма депутатськими мандатами вдалося стати «золотою акцією» більшості. Для неї підсумком формування правлячої коаліції в березні 2016 року стало отримання двох «стратегічних висот» – В’ячеслав Мішалов став секретарем міськради, а Артем Хмельников – главою бюджетної комісії.

Секретар – друга людина в місті після мера Філатова. Без нього, а також без голови бюджетної комісії не вирішується жодне більш-менш значуще питання про виділення бюджетних коштів.

У своїх численних інтерв’ю В’ячеслав Мішалов неодноразово заявляв, що, будучи молодим бізнесменом, обійшовся без допомоги впливового батька, покладаючись лише на власні кошти і кредити банку «Фінансовий союз», міноритарним акціонером якого була його дружина. Нинішній розподіл ролей між Мішаловими – великим дніпровським забудовником і секретарем міськради – повністю це підтверджують. В’ячеслав Мішалов не просто відбувся як самостійний політик і бізнесмен, але і, схоже, допоміг своєму батькові вдихнути нове життя в його вмираючий будівельний бізнес.

Через три місяці після того, як В’ячеслав Мішалов зайняв крісло секретаря міської ради, фірма «Завод «Майстер-Профі», що належить Дмитру Мішалову, виграла у пов’язаної з ним же структури «Майстер-Буд» тендер на ремонт Центрального мосту за 3,07 млн. ​​грн.

Вже у вересні міськрада замовила «Майстер-Буду» капремонт Набережної Перемоги за 56,11 млн. грн. Один за іншим ця компанія почала вигравати тендери і на ремонт міських доріг.

А вже в листопаді 2016-го Мішалов-старший виграв, мабуть, найзнаковіший тендер в новітній історії Дніпра: завод «Майстер-Профі» став генпідрядником капремонту Центрального мосту (в народі – Нового мосту) ще за 177,7 млн. ​​грн. Тепер батька глави міськради Дмитра Мішалова називають справжнім тендерним королем міста.

Можливо, історія з тендером на реконструкцію Центрального мосту в Дніпрі, а також зі специфікою ведення бізнесу сім’єю Мішалових так і залишилася б частиною місцевого політичного сюжету, якби не кілька важливих обставин. Перше – поява теми в загальнонаціональному інформаційному полі завдяки активності мера Дніпра.

Друге – фактор «Самопомочі», представником якої в місті є нинішній секретар міськради. Колосальні суми, які через сумнівні тендерні процедури йдуть з міського бюджету на фірми Дмитра і В’ячеслава Мішалових, можуть мати негативні репутаційні наслідки для лідера «Самопомочі» Андрія Садового, якого слідом за «сміттєвим скандалом» цілком можуть потягнути донизу справи його політичних соратників.

Залишити коментар