Як виглядають заборонені для зйомки з дрона місця на Львівщині

logo


Державна авіаційна служба України оприлюднила карту місць, над якими заборонено запускати безпілотні літальні апарати. Хоч на території Львівскої області таких місць виявилось небагато і йдеться в основному про невеликі військові об’єкти та аеродроми, заборона на запуск дронів біля більшості з них охоплює площу у кілька десятків кілометрів.

Цікаво, що Державіаслужба не просто опублікувала перелік заборонених територій, а оприлюднила чіткі координати об’єктів та позначила їх на карті. Користуючись цією інформацією ZAXID.NET показує, як виглядають заборонені для польотів дронів об’єкти на Львівщині.

***

Навчальне стрільбище Нацгвардії біля Золочева

Запуск безпілотників над стрільбищем Нацгвардії, що розташоване у лісі поблизу сіл Сасів та Бір у Золочівському районі, поширюється на площу у 7,5 км. З усіх заборонених для польоту територій на Львівщині, це найменша за площею ділянка. Причини встановлення обмежень прості – можлива стрільба та вибухи. Однак ця заборона не цілодоба, а діє лише з 06:00 до 22:00 від понеділка по п’ятницю.

***

Кінологічний навчальний центр ДПСУ у Великих Мостах

Обмеження на запуск дронів над навчальним центром Держприкордонслужби поширюється на трішки більшу територію – понад 12 км2. Але і цього достатньо, щоб під заборону на запуск безпілотників потрапила північно-західна частина Великих Мостів із розташованими поруч городами.

***

Військові частини біля Кам’янки-Бузької

Під обмеження на запуск дронів потрапила і ціла Кам’янка-Бузька з прилеглими селами, річкою Західний Буг та чотирма залізничними станціями. Поблизу міста розташовані кілька військових об’єктів, серед яких і старий полігон у лісі на північному сході міста. Через них заборону на запуск дронів поширили на площу у 310 км2, однак це обмеження діє не цілий рік, а лише від травня по грудень.

***

Яворівський полігон

Єдиний об’єкт на Львівщині, де діє цілодобова заборона на запуск дронів, це територія над Яворівським полігоном. Загальна площа – понад 270 км2, в які входять і кілька розташованих по периметру полігону сіл, і навіть заміський будиночок Петра Димінського.

***

Військовий склад у Мервичах

Заборона на запуск дронів поширюється на коло радіусом у 10 км з центром поблизу села Мервичі Жовківського району, у якому розташований військовий склад паливно-мастильних матеріалів. Площа у понад 310 км2 здається невиправдано великою, оскільки покриває територію кількох десятків сіл і навіть половину Жовкви.

***

Аеродром у Конюшкові

Над аеродромом у Конюшкові, розташованому на північ від Бродів, також діє заборонена зона. Загальна площа – близько 96 км2, які покривають більшу частину Бродів із місцевим замком, кілька прилеглих сіл та межу із Рівненською областю.

***

Аеродром у Цуневі

Над спортивним аеродромом у Цуневі поблизу Городка також діє заборонена для дронів зона. Порівняно із попередніми вона не є великою – лише 37 км2. Окрім злітного майданчика обмеження поширюється на дві залізничні станції та кілька сусідніх сіл.

***

Аеродром у Черлянах

З іншого боку Городка встановлена ще одна заборонена для безпілотників зона, яка охоплює 35 км2. У центрі заборонної зони розташований аеродром у Черлянах, а загалом вона поширюється лише на кілька сусідніх сіл.

***

Аеродром у Почаєвичах

Схожа за розмірами до попередніх заборонена зона діє і біля Дрогобича – за кілька кілометрів у селі Почаєвичі розташований невеликий аеродром. Втім, близько 33 км2, над якими заборонено запускати безпілотні апарати, охоплюють і достатньо велику частину Дрогобича із місцевим залізничним вокзалом.

***

Авіабаза у Калинові

Центр зони розташований на північний схід від Самбора. Обмеження охоплює площу у 86 км2 і встановлене через військовий аеродром та військову частину, яка базується неподалік.

***

Львівський аеропорт

Через близьке розташування аеропорта заборона на запуск безпілотників діє і у Львові, охоплюючи більше третини міста. Загальна площа встановленої над львівським аеропортом зони – більше 100 км2, в які повністю входять Залізничний та Франківський райони міста, а також залізничний вокзал, стадіон «Арена Львів» та Церква св. Ольги і Єлизавети.

P. S. Для використання безпілотників у цих зонах потрібно звернутися за дозволом до Украероцентру. Обмеження стосується безпілотників вагою до 20 кг.

Карта Державіаслужби з усіма забороненими зонами в Україні