Як виглядатиме Чорна кам’яниця у Львові після реставрації

logo
193599_jak_vigljadatime_chorna_kam_janicja_u_lvo.jpeg


Завершити реставрацію поанують до кінця наступного року.фото: radiosvoboda.org

фото: radiosvoboda.org

До кінця 2019 року у Львові відреставрують Чорну кам’яницю, що на площі Ринок, 4. Восени торік під шарами фарби реставратори натрапили на фриз із рослинним орнаментом початку XVI століття, на якому збереглися залишки червонуватої фарби. Втім, за словами головного архітектора проекту Юрія Дубика, кам’яниці залишать темний колір. 

«Ніхто не знає, який вигляд мала кам’яниця на початку свого зведення. Тим паче, не можна стверджувати, що вона була чорною. Однак відомо, що з другої половини XIX століття вона мала такий колір, якою ми бачимо її зараз. Тому ми плануємо спершу повністю очистити камінь від кольору. Після чого створимо один тон, який умовно називаємо чорним або темно-сірим.  Це не один колір, а багато шарів, кожен із яких є півпрозорим. Із нього виходить не глухий колір, а неоднорідний, який передає глибину», — розповів Юрій Дубик.

За його словами ЛМКП «Львівводоканал» уже завершив роботи із заміни внутрішніх комунікацій. Наразі триває реставарція зовнішніх фігур фасаду та аттику, які мають завершити упродовж цього року. 

Нагадаємо, Львівський історичний музей виграв грант Посольського фонду США збереження культурної спадщини на 275 тисяч доларів. Спершу кам’яницю обстежила НДЦ «Рятівна археологічна служба», працівники якої знайшли у внутрішньому дворику кам’яниці фрагменти керамічного посуду, які датуються кінцем ХІІІ – XIV століття.


А поділитися?