Як з‘явилося місто Лева: стародавня легенда місцевих жителів

logo


Старі літописи повідомляють, що Львів заснував і назвав на честь свого сина Лева князь Данило Галицький. Але корінні львів’яни люблять розповідати іншу романтичну легенду про походження свого міста.

Новини.LIVE. розкаже, яку легенду про створення міста Лева переповідають місцеві жителі.

Як з’явилося місто Лева?

Колись дуже давно, на місці майбутнього Львова, у високих гір тулилися маленькі села. Гори покривали великі ліси, де селяни могли успішно ховатися від набігів ворогів. Але одного разу відвернулася від них удача – стали пропадати люди. З’ясувалося, що їх краде цар звірів – лев. Він підстерігає тих, хто насмілюється поодинці ходити по лісі, ударом могутньої лапи глушить і з’їдає у своїй печері. Паніка охопила всі села в окрузі.

Легенди про Львів

День і ніч сільські ковалі працювали без зупинки, але марно. Здавалося, що зла доля невідворотня. Про цю біду дізнався якийсь мандрівник, який заблукав і зайшов підкріпитися в корчму біля кузні. Він сказав, що знає, як перемогти звіра. Нехай всі юні дівчата вколють голками мізинець і крапнуть по дві-три краплі крові до загального чану, куди потрібно буде занурити зброю і лати.

Легенди про Львів

Селянки так і зробили. І левові ікла й пазурі нічого не змогли зробити з зачарованими обладунками. Тоді лицар відрубав чарівним мечем голову лютому і кровожерному леву, а потім посадив її на меч і показав людям кажучи: “Ви вільні!”

Легенди про Львів

З тих пір гору, де сталася ця історія, прозвали горою Лева, а місто, що виріс під горою – Львів.

Більше історичних новин про Львів

Цей винахід відкрив нову епоху для людства. Найприємніше, що створили першу гасову лампу саме у Львові. Тепер не потрібно було палити свічкі або олію, яка розбризгувалася і бруднила одяг.

Цього року Львівському національному академічному театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької виповнився 121 рік. Він відкрився 1900 року прем’єрою лірико-драматичної опери “Янек” Владислава Желенського. 

Мало не кожен будинок в старій частині Львова має свою історію. Чим старіша споруда, тим більше таємниць вона приховує. Підземні ходи, що розмістилися під деякими будинками та храмами вже давно не є дивиною.