Як за Другої світової війни: статую Ісуса Христа вивезли з Вірменського собору у Львові

logo


image

У Львові продовжують готуватися до ймовірного вторгнення окупантів. Зокрема, з Вірменського собору вивезли статую Ісуса Христа. Це вимушений крок, щоб захистити культурну спадщину міста.

Про це інформує 24 канал з посиланням на пресслужбу ЛМР.

Статуя Ісуса Христа – частина дерев’яного вівтаря “Голгофа” у Вірменському соборі. Її, як і фігуру Матері Божої та Марії Магдалини, демонтували, щоб відправити на збереження у сховище.

Востаннє статуя Ісуса Христа покидала собор під час Другої світової війни

За словами начальниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, вівтар з XIV століття пережив війни, пережив епоху боротьби Радянського союзу з релігією. Над ним нещодавно працювала група українських і польських реставраторів.

До слова, одну з фігур вівтаря було знайдено у музеї. Очевидно, вона була захована під час Другої світової війни так, як ми зараз це робимо, – підкреслила вона.

Лілія Онищенко наголосила на тому, що ця сакральна пам’ятка – єдина в Україні і, мабуть, цілій Європі. Сам вівтар захистили за допомогою металевих листів.

Це не єдина пам’ятка, яку у Львові захищають від можливих руйнувань. Захисними екранами прикривають вітражі у церквах і житлових будинках, деякі – узагалі демонтовують. А от фонтани навколо міської ратуші отримали вогнетривкий захист.

Відомо, що у Львові збережено понад 2 500 пам’яток історії й архітектури. Сама ж історична частина міста, а також Святоюрський комплекс з 1998 року належать до Світової спадщини ЮНЕСКО.