Які ускладнення викликає у дітей на Львівщині коронавірус

logo


ЛЮДИ

Одне з найскладніших захворювань – синдром Кавасакі


Фото ілюстративне. Джерело: pravda.if.ua

Станом на сьогодні, 3 грудня, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» перебувають 15 дітей з підтвердженим діагнозом COVID-19 та з підозрою на захворювання. 

«З них 6 дітей є COVID-позитивними.У частини тести на коронавірус негативні, але вони мають гарячку, тож ми їх не можемо нікуди перевести. Частину дітей ще обстежують», – пояснює Galnet очільниця львівського «Охматдиту» Олександра Бурда.

Раніше у стаціонар не приймали діток з певними нозологіями, зокрема гематологічних хворих, тобто захворюваннями системи крові, чи, наприклад, з ендокринними патологіями. Таких пацієнтів лікували у Західноукраїнському дитячому медичному спеціалізованому центрі. Оскільки «Охматдит» є опорною дитячою лікарнею, яка приймає маленьких пацієнтів з COVID-19 – сюди шпиталізують дітей з різними патологіями. Відтак, лікарня фактично стала багатопрофільною медустановою.

«Є частина дітей, які поступають з певними скаргами, наприклад, гарячкуючі, з певними висипаннями, з проявами зі сторони очей, серцево-судинної системи. Коли ми починаємо обстежувати їх, робимо ПЛР-тест – він негативний. Тоді незрозуміло, чому такий важкий стан»,  –  розповідає Олександра Бурда.   

Далі таким пацієнтам роблять ІФА-тест і виявляють високий рівень імуноглобуліну G: це означає, що діти вже перенесли COVID-19.

«Можливо, це була стерта форма. Діти могли малосимптомно перехворіти, але вони мали серйозні ускладнення. Тобто, початок був неважкий, а ускладнення – дуже серйозні», – пояснює лікарка.

Одним із ускладнень, що виникають у дітей, які перехворіли COVID-19, є синдром Кавасакі. За весь час в «Охматдиті» було 10  дітей з таким захворюванням. Олександра Бурда каже, що це багато, адже раніше був 1-2 випадки впродовж року:

«Усі діти мають важкий перебіг. Вони дуже злоякісно гарячкують. Температура дуже висока, не падає. У них виразна інтоксикація, діти мають «токсичний» вигляд, яскраві губи».

Синдром Кавасакі – серйозна патологія, яка є мультисимптомною. Характерним для синдрому Кавасакі є коронарит – запалення внутрішніх стінок судин. У хворих можуть виникати тромбози. Хвороба може спровокувати серцеву недостатність і навіть призвести до смерті

Синдром Кавасакі потребує комплексного симптоматичного лікування, тобто, якщо є гарячка – від температури, якщо пневмонія – антибактеріальна терапія. Основне у лікуванні – імунобіологічні препарати.

У дітей, які хворіють на COVID-19, також фіксують інтоксикаційні зміни.

«Бувають такі форми перебігу захворювання, як-от гастроінтестинальна недостатність, тобто може бути блювота, пронос, що є більш характерним для кишкової інфекції. Однак, коли починаєш обстежувати таку дитину, з’ясовується, що це коронавірусна інфекція. Також пневмонії. Серед дітей відсоток цього захворювання є значно меншим, ніж серед дорослих. Це, очевидно, пов’язано з фізіологією: чим старша людина, тим у неї густіша кров, а відсоток води в організмі значно менший», – пояснює Олександра Бурда.

До слова, від початку пандемії у «Охматдиті» пролікували більше 350 дітей з коронавірусною інфекцією.

Додамо, якщо батьки чи опікуни помітили, що у дитини раптово з’явилися висипання з крововиливами, болі у суглобах чи м’язах, кон’юнктивіт та піднялася температура, – це тривожні ознаки. Відтак, слід звернутися за медичною допомогою. 

Нагадаємо, найважчою пацієнткою, яка хворіла на коронавірус, у львівському «Охматдиті» була трирічна дівчинка з Миколаївського району. Вона була найменшою пацієнткою з COVID-19 в Україні, яку підключали до апарату ЕКМО. У листопаді її виписали з лікарні. Детальніше про це читайте ТУТ.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.