Який громадський простір львів’яни хочуть бачити у віллі Стеткевича

logo


МІСТО

Власник віддасть земельну ділянку на Замарстинівській, 213 у комунальну власність, тож там планують створити громадський простір

Усі фото: Galnet

Напередодні, 22 липня, відбулося обговорення та напрацювання ідей майбутнього міського центру на базі вілли Статкевича. Крім самої будівлі, тут є близько 30 арів території. Львів’яни пропонували облаштувати тут молодіжний громадський простір, зокрема і під станицю Пласту, дитячий майданчик, приміщення для гуртків, волонтерський центр, дитячий садок та простір для Львівського міського молодіжного центру. Втім, архітектор-реставратор, доцент кафедри “Архітектури та реставрації” НУ “Львівська політехніка” Юрій Дубик, який розробляв облікову документацію на пам’ятку, наполягає на тому, щоб зробити благоустрій у віллі таким чином, аби не забувати про історичний контекст. 

Ремонт приміщення виконуватиме ТзОВ «Львів-Інвест-Груп», яке наразі є власниками будівлі та ділянки на Замарстинівській. 

До слова, на останньому засідання сесії Львівської міської ради депутати прийняли першу ухвалу про те, що територію на Замарстинівській, 213, якою зараз володіє ТзОВ «Львів-Інвест-Груп» обміняють на іншу земельну ділянку. Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач розповів Galnet, що ділянка, яку власнику вілли дадуть взамін, розташована в районі вулиці Щирецької:

Це пуста земельна ділянка. Вона не передбачає житлового будівництва. Її функціональне призначення – комерція. Конкретно говорити про те, яка буде площа, наразі неможливо, бо ще проводитимуть оцінку будівлі і земельної ділянки, щоб це було чесно з точки зору вартості, – говорить Зубач.

Після того як це зроблять, визначатимуть конфігурацію земельної ділянки і приймуть другу ухвалу. Наразі в будівлі ще не проводили експертизи щодо стану, проте уже тривають визначення її функціонального призначення, а також території навколо неї. 

Нагадаємо, віллу Стеткевича з елементами народного стилю на початку ХХ століття збудував відомий у Львові меценат і фундатор Михайло Стеткевич. Донедавна віллу вважали пам’яткою архітектури місцевого значення. Однак у грудні 2019 року консультативна рада в ЛОДА надала висновки, що будинок у перелік культурної спадщини помилково  внесли як колишній Народний дім, яким він не був. Зважаючи на це, власник ділянки через суд скасував статус пам’ятки і вирішив збудувати на її місці багатоквартирний будинок. Згодом приватному інвесторові запропонували іншу земельну ділянку, а кам’яницю він поверне місту і відремонтує її.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.