Їзда на електросамокатах у Львові: яка ситуація із підписанням обіцяного меморандуму

logo


image

Підписання меморандуму між міськрадою Львова і власниками прокатів електросамокатів відтягується. Попередньо документ мали напрацювати і підписати упродовж місяця, себто у серпні.

Про це ІА Дивись.info розповіли у пресслужбі мерії.

Нагадаємо, на початку липня нинішнього року у відомстві погодили зміни до правил благоустрою Львова. Йдеться, зокрема, про правила використання на вулицях Львова персональних електричних транспортних засобів – електросамокатів, скутерів, сігвеїв, гіробордів, гіроскутерів та моноколіс.

Тоді очільник управління транспорту Орест Олеськів заявив, що скликано робочу групу, яка опікується розробкою меморандуму між прокатними сервісами і міською владою для врегулювання певних проблемних питань.

«Основні пункти меморандуму нині на стадії доопрацювання. Інформацію оприлюднять одразу після підписання обома сторонами», – сказали у коментарі нам представники пресслужби міської ради.

Терміни, коли це станеться, нам не назвали, зазначивши, що документ підпишуть найближчим часом — або через кілька тижнів, або до місяця часу. Водночас іншої інформації у відомстві не надають.

Меморандум має вирішити низку проблемних питань у межах користування електросамокатами у Львові. Зокрема міська влада після підписання документа буде тісно співпрацювати у питаннях маркування паркомісць, особливо в центрі міста, контролю та формату обміну даними.

Додамо, що на сесії міської ради 9 липня депутати проголосували за встановлення обмежень для користувачів електросамокатами у Львові. Загалом йдеться про обмеження швидкості та віку користувача цим мінітранспортом. Відтепер їздити на персональному електричному транспорті дозволено тільки тим, хто досягнув 14 років. Дітям з 7 до 14 років дозволено їздити на тротуарах, пішохідних доріжках та у парках, скверах, лише у супроводі дорослих.

Ухвалою також визначено, що їздити персональним електротранспортом слід першочергово на велодоріжках, при цьому швидкість не повинна перевищувати 20 км/год. Під час руху тротуаром та пішохідною зоною швидкість не може перевищувати 5 км/год.

Водіям електротранспорту заборонено:

їздити у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
рухатися дорогами для автомобілів та трамвайними коліями;
рухатися велосипедними та пішохідними доріжками з одностороннім рухом у протилежному напрямку;
перевозити пасажирів;
під час руху триматися за інший транспортний засіб;
під час руху користуватися телефонами.

Окрім цього, заборонено паркувати самокат на пішохідних переходах; пандусах для маломобільних груп населення; зупинках громадського транспорту; велосипедних та пішохідних доріжках, а також на тротуарі, якщо його ширина менша, ніж 1,5 м; перед входом/виходом до житлових та нежитлових будівель, споруд; перед або поблизу аварійних виходів і зон виїзду пожежної охорони, швидкої допомоги та інших екстрених служб.

Окрім цього, цього місяця, у вересні, одна із найпопулярніших служб прокату електросамокатів, що діє у Львові, проводить безкоштовні навчання для користувачів цим транспортним засобом. Там кажуть, що метою такої ініціативи є найперше уникнення травматичних ситуацій на дорогах, позаяк Кабмін і досі бариться із розробкою ПДР для цього виду транспорту.

Так, у чотирьох українських містах, з-поміж яких Львів, щовихідних, з 12.00 до 17.00 години, інструктори проводять безкоштовні уроки для користувачів.

Зокрема у Львові діє сім локацій для тренінгів за такими адресами: парки імені Івана Виговського, Івана Франка та 700-річчя Львова, сквери Іоанна Павла II і Святого Юра, площа Міцкевича та Галицька площа. Інструкторів, додають у компанії, можна упізнати за яскравим вбранням.

Мар’яна КОВАЛЕНКО

Новини від “То є Львів” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.