Юліан Бек став головою профспілкової організації Львівського університету ім. І. Франка

logo


image

10 вересня 2020 року відбулася XXІ звітно-виборна конференція Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на карантинні обмеження, пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), Конференція відбулася у дистанційному режимі за допомогою центру для командної роботи «Microsoft Teams», – повідомив прес-центр університету.

Для участі у Конференції зареєструвалися 192 делегати. Головував на засіданні завідувач кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського, професор Олексій Сухий.

Привітала делегатів Конференції голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко, яка наголосила на тому, що роль профспілкової організації Львівського університету завжди була ключовою, а активність профспілкового комітету Університету є зразковою серед закладів вищої освіти.

Зі звітом про діяльність профспілкової організації за період з 24 березня 2015 року до 1 липня 2020 року виступив в.о. голови Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету імені Івана Франка Юліан Бек. Юліан Богуславович презентував докладну інформацію щодо фінансової діяльності профспілки, соціально-правового захисту працівників, спортивно-оздоровчої, культурної та інформаційної діяльності профкому. Юліан Бек зазначив, що упродовж звітного періоду було укладено й підписано два Колективні договори, тричі Конференцією трудового колективу Університету було схвалено зміни та доповнення до Колективного договору. Профспілкова організація підтримувала усі заходи, спрямовані на соціально-правовий захист працівників, виступаючи з підтримкою усіх акцій Федерації професійних спілок України, Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України, Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, Об’єднання профспілок Львівщини – виступи за збереження української науки в Україні, акції протесту проти високих тарифів на житлово-комунальні послуги, акція протесту проти звуження прав та гарантій освітян, щодо урізання фінансування освіти та інші.

Юліан Бек констатував, що з метою захисту соціальних прав працівників Університету упродовж звітного періоду підготовлено та відправлено понад 200 листів і звернень до Президента, Верховної Ради, Міністерства освіти і науки України, профільних комітетів Верховної Ради України, надано більше 3000 правових консультацій і роз’яснень працівникам Університету щодо чинного законодавства.

Відповідно до звіту, загальний обсяг виплат грошових коштів спілчанам склав понад 4 млн. грн. Найбільшу частку грошових виплат становила звичайна матеріальна допомога – 1 820 304 грн., що становить 44.43% та матеріальна допомога на лікування – 789 453 грн., що становить 19.27%. Витрати на оздоровлення членів профспілки упродовж звітного періоду склали 826 898 грн., на культурно-виховні заходи – 824 150 грн.

У своєму звіті Юліан Бек також виокремив роботу профспілкового комітету упродовж карантину, наголосивши на тому, що профспілка здійснювала фінансову підтримку медичних установ, які приймають пацієнтів з COVID-19, проводила виплати коштів працівникам, які перебувають у зоні ризику (понад 100 тис. грн..), долучалася до придбання антисептичних засобів для підрозділів Університету, здійснювала інформаційну та правову підтримку працівників в умовах карантину.

В обговоренні звіту виступив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який підсумував результати багаторічної плідної співпраці між ректоратом і профспілковою організацією Львівського університету. Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, який до 2019 року очолював профспілкову організацію, також долучився до обговорення, подякувавши усім колегам за активну роботу і якісно новий рівень співпраці. В обговоренні також виступив декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин.

З підтримкою кандидатури Юліана Бека на посаду голови профкому виступили декан економічного факультету Ростислав Михайлишин, декан географічного факультету Володимир Біланюк, декан факультету культури і мистецтв Роман Крохмальний. Відповідно до результатів відкритого дистанційного голосування, участь у якому взяли 172 особи, головою Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету імені Івана Франка з терміном повноважень 5 років обрано Юліана Бека. Окрім того, згідно з порядком денним, було обрано заступниць голови профкому – Марію Когут та Юлію Гриценко, а також профспілковий комітет у складі 43 осіб.

В рамках роботи Конференції також затвердили звіт Ревізійної комісії за період з 24 березня 2015 року до 24 березня 2020 року та обрали новий склад Ревізійної комісії на наступні 5 років. Серед питань порядку денного обрали делегатів на XX звітно-виборну конференцію Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України та представників від профспілкової організації Університету до складу Ради Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.