Юніорська збірна України зі стрільби з лука у Львові готується до чемпіонату континенту

logo


Юніорська збірна України зі стрільби з лука у Львові готується до чемпіонату континенту. Спершу на національній першості відібрали вісьмох атлетів. А тепер з-поміж них визначили шістьох членів основного складу.

Відкриттям сезону стала 18-річна черкащанка Єлизавета Сікало. Займатися стрільбою з лука почала лише три з половиною роки тому. І стрімко завоювала позицію на національній арені. Спортсменка згадує: «Це було дуже велике бажання. Навіть не знаю, з чого все почалось. Просто захотіла займатися стрільбою з лука. І я почала шукати секцію в нашому місті. Читала багато літератури про цей виду спорту. Так, я дійсно дуже старалася, мене це захопило, запало в душу».

Окрім ентузіазму і майстерності, дівчина має на озброєнні ще й талісман. Лучниця розповідає: «У мене на нагруднику ззаду є такий «пухнастик». Це просто моя улюблена іграшка, яку подарував колись тато».

На тренувальних зборах лучники не лише стріляють, а й працюють у спортзалі, плавають, ходять на відновлювальні процедури. А тепер ще й попрацюють кілька днів із психологом. Старший тренер юніорської збірної України Віктор Михайленко каже: «Головне: нам треба запустити механізм, щоб спортсмени самі почали працювати над собою. Більшість людей думають, що психолог – маг-чарівник, який прийшов, сказав слово, і все пішло. Але психолог – як тренер. Він готує спортсмена, а той реалізовує себе на змаганнях».

Минулоріч юніорська збірна України блискуче виступила на чемпіонаті світу, завоювавши шість нагород. Тож тепер мають тримати планку. Зокрема, Іван Кожокар тоді став володарем «золота». Розповідає: «Зараз атмосфера у команді хороша. До змагань ще таки доволі далеко, всі такі розслаблені, стараються не створювати напруги. В такому колективі легше працювати».

У суботу, 16 лютого розпочнеться третій етап підготовки, на якому лучників чекають максимальні навантаження. Член збірної Артем Овчинніков зазначає: «Я вважаю, що дуже гарна відібралась команда. Усі непогано стріляють. І загалом ми маємо досить великі шанси, щоби здобути медалі».

Атлети жартують: готуватимуться аж «до потяга». Адже 22 лютого ще двічі потренуються. Тоді поїдуть до Києва. І вже звідти вилетять у Туреччину на чемпіонат Старого світу.