Юрій Винничук заявив про ймовірність бойкоту фільму Шляхетні волоцюги

logo


У Львові оголосили про створення Громадського руху інформаційного захисту.

Про це йшлося сьогодні на прес-конференції Громадського руху інформаційного захисту у Львові – повідомляє кореспондент Варіантів.

Організатори прес-конференції під головуванням львівської волонтерки Софії Федини заявили про потребу заснування платформи, що здійснюватиме спротив і захист проти російської інформаційної агресії. Також представники руху заявили про те, що вони напрацьовуватимуть законопроект про кримінальну і адміністративну відповідальність за поширення неправдивих новин (фейків).

Ініціативу створення Громадського руху інформаційного захисту у Львові підтримали: політик Михайло Косів, директор видавництва “Астролябія” Олег Фешовець, громадський діяч Ігор Калинець, письменник Юрій Винничук, екс-ректор Львівської національної академії мистецтв Андрій Бокотей, поет Богдан Стельмах, перекладач Андрій Содомора, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник, боєць АТО Тимур Баротов та інші представники львівської інтелігенції.

Також на прес-конференції львівський письменник Юрій Винничук розповів про можливий бойкот фільму Шляхетні волоцюги, який з’явиться у прокаті восени 2018 року.

“Я писав про цей фільм. Зараз вийшов трейлер, і ми бачимо, що це абсолютна профанація батярів: вони у капелюхах, бородаті (в той час усі голили бороди, їх носили переважно професори). Нам треба робити бойкот якийсь цього фільму. Тому що вони (творці – ред.) розраховують на те, що львів’яни підуть на цей фільм” – зазначив він.

Нагадаємо, що зйомки фільму “Шляхетні волоцюги” проходили у Львові у серпні-вересні 2017 року. Тоді ж львівська інтелігенція розкритикувала його сюжет, який, на їхню думку, паплюжить історію Львова. У березні 2017 року Держкіно уклало з компанією “Ганзафільм” контракт про надання проекту Шляхетні волоцюги державної фінансової підтримки в розмірі 18,582 млн грн (50% загальної вартості виробництва).