Канатна дорога у Львові може стати альтернативою громадському транспорту

logo


У Львові планують зробити ще одну принаду як для туристів, так і для містян: Підзамче можуть з’єднати із центром міста канатною дорогою. Це новий вид транспорту, який вже працює у світі і в десятки разів дешевший на етапах будівництва та подальшого обслуговування.

Про це під час свого візиту до Львова розповів один із світових експертів у розвитку мобільності у містах, що входять в спадщину ЮНЕСКО Міхель Допельмаєр.

«Звучить дуже дивно, але насправді ми маємо приклади, де у містах люди купують абонементи на проїзд кантатною дорогою. Бо їм зручно так добиратися з точки «А» в точку «В», ― каже власник компанії «Doppelmayr» Міхаель Допельмаєр.

За попередніми підрахунками експерта, для обслуговування витягу на Високий Замок потрібно до 10-ти кабінок та стільки ж працівників, які б обслуговували канатну дорогу. Натомість головний архітектор Львова Юліан Чаплінський каже, що наразі це лише ідея. У пошуках мобільності і з’явилась ініціатива щодо облаштування канатної дороги до Підзамче.

«Це є технологія з неймовірною пропускною здатністю. Ця технологія дозволяє не тільки атрактивно підійти до сприйняття Львова, але в першу чергу вона дає можливість з’єднати такий депресивний райони, як Підзамче з центром Львова. За 5 хвилин добратися і не треба об’їжджати по Липинського і стояти в корках», ― розповів у коментарі головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Щодо вартості будівництва такої альтернативи свого роду громадського транспорту, представники компанії «Doppelmayr» чіткої відповіді не дають. У країнах, де діють канатки, вартість їхнього створення має різні бюджети. На ціну впливає інфраструктура, дизайн кабінок, їхня кількість та протяжність самої лінії.

«Ми використовуємо два термінали і це найзатратніша частина проекту. Все залежить від того, наскільки вони віддалені один від одного. Те, що між ними знаходиться, це вже не так дорого. Впливає на ціну також дизайні і тип кабін», ― пояснив менеджер з продажів компанії «Doppelmayr» Валерій Яшин.

Мер Львова Андрій Садовий вже дав доручення створити робочу групу із фахівців, які б дослідили це питання і розробили дорожню карту.